У James Webb повністю відкалібровані три з чотирьох наукових інструментів

Тривалий процес підготовки космічного телескопа James Webb до збору наукових даних продовжується. Команда інженерів NASA досягла ще однієї мети: повністю налаштовані та відкалібровані три з чотирьох інструментів. Серед них спектрограф ближньої інфрачервоної області, або NIRISS, спектрометр ближньої інфрачервоної області, або NIRSpec, та камера ближньої інфрачервоної області, або NIRCam, а також датчики точного наведення, або FGS.

Космічний телескоп NASA James Webb (JWST)
Космічний телескоп NASA James Webb (JWST)

Залишився останній невідкалібрований прилад

Невідкаліброваним залишається один інструмент середнього інфрачервоного діапазону MIRI. Останній необхідно охолодити до надзвичайно низької температури — лише 7 градусів за Кельвіном. MIRI все ще перебуває у процесі охолодження до робочої температури. Як тільки він досягне цього рубежу, його також можна буде відрегулювати.

Процес калібрування є набором ретельних, дуже дрібних регулювань кожного інструменту. Це необхідно для визначення їхнього точного положення для отримання світла від великого дзеркала телескопа. Кілька тижнів тому дзеркала телескопа були поєднані з його основною камерою, що називається NIRCam.

Регулювання вторинного дзеркала James Webb

Команда James Webb планувала відрегулювати вторинне дзеркало телескопа. Це менше кругле дзеркало на кінці стріли. Проте виявилося, що їхнє вирівнювання було настільки точним, що в цьому не було потреби. Тому інженери почекають, поки MIRI повністю не охолоне, перш ніж вносити будь-які остаточні налаштування у вторинне дзеркало на сьомому етапі.

Коли MIRI охолоне і всі чотири інструменти будуть відрегульовані, почнеться другий етап вирівнювання інструментів для невеликих налаштувань або коригування. Лише після завершення налаштування команда зможе розпочати підготовку до початку спостережень за Всесвітом уже цього літа.

«Процес введення в експлуатацію починається з грубих коригувань. Потім настає етап точних калібрувань. Однак ранні грубі виправлення вторинного дзеркала були настільки успішними, що точні калібрування в першій ітерації шостої фази виявилися непотрібними. Це досягнення стало можливим завдяки багаторічному плануванню та злагодженій командній роботі групи», — сказала Чанда Уокер, наукова співробітниця Ball Aerospace у блозі NASA.

Нагадаємо, що раніше NASA планувала перейменувати телескоп James Webb.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine