«Тяньвень-1» зазнімкував Рівнину Утопії

Китайська національна космічна адміністрація (CNSA) опублікувала перші знімки марсіанської поверхні з високою роздільною здатністю, зроблені зондом «Тяньвень-1». На них можна побачити одну з ділянок Рівнини Утопії (Utopia Planitia).

Знімки були зроблені, коли «Тяньвень-1» перебував на відстані 330-350 км від поверхні Марса. Їхня роздільна здатність становить 0,7 м. На фото потрапили невеликі кратери, хребти та піщані дюни. Діаметр найбільшої зафіксованої ударної формації оцінюється приблизно в 620 м.
Рівнина Утопії розташована в північній півкулі Марса. Цей регіон характеризується відносно рівним рельєфом і низьким числом ударних кратерів. Судячи з усього, в далекому минулому там на поверхню виходили ґрунтові води, що призводило до утворення грязьових потоків. Це й стало основною причиною, через яку Рівнину Утопії обрали як основне місце посадки спускального модуля «Тяньвень-1». Він повинен буде доставити на марсіанську поверхню 240-кілограмовий ровер. Ця операція запланована на травень-червень 2021 року.

Знімок північного полюса Марса, зроблений апаратом «Тяньвень-1». Джерело: CNSA

Крім знімків Рівнини Утопії, CNSA також опублікувало кольоровий знімок, зроблений камерою середньої роздільної здатності. На ньому можна побачити північний полюс Марса й обриси його знаменитої полярної шапки.

За матеріалами https://news.cgtn.com