«Аль-Амаль» вперше зазнімкував Марс

Космічне агентство Об’єднаних Арабських Еміратів опублікувало перше зображення Марса, отримане зондом «Аль-Амаль». Знімок був зроблений 14 лютого.

Перший знімок Марса, зроблений апаратом «Аль-Амаль». Джерело: United Arab Emirates Space Agency/Mohammed bin Rashid Space Centre

У момент знімкування апарат перебував на відстані 25 тис. км від марсіанської поверхні. На світлині можна роздивитися кілька визначних пам’яток Червоної планети, включно з ланцюжком із трьох згаслих супервулканів, розташованих у провінції Фарсіда. Це Гора Аскрійська, Гора Павліна та Гора Арсія. Їх висоти становлять від 14 до 19 км, діаметр основи — від 370 до 480 км.

Наразі «Аль-Амаль» готується розпочати виконання маневрів, які переведуть його на робочу орбіту. Очікується, що ця процедура займе близько двох місяців.

Варто зазначити, що Китайська національна космічна адміністрація також опублікувала низку зображень Марса, нещодавно отриманих місією «Тяньвень-1». Вони демонструють процес виходу зонда на ареоцентричну орбіту.