Twitter заблокував астрономку за «інтимний» знімок метеора

Астрофотографка Мері Макінтайр була заблокована у своєму обліковому записі Twitter на три місяці після того, як відео метеора, яке вона опублікувала на платформі, було позначене як «має інтимний вміст».

Те саме зображення метеору, яке Twitter розпізнав за інтимне
Те саме зображення метеора, яке Twitter розпізнав за інтимне. Фото: @Spicey_Spiney

Як повідомляє BBC, відео Макінтайр було позначене автоматизованою системою модерації Twitter, і їй була надана лише одна можливість виправити ситуацію — видалити твіт. Проте якби вона це зробила, це означало б її згоду з твердженням, що вміст порушує правила компанії соціальних мереж. Ще більше заплутало ситуацію те, що поширення відео іншими астрономами від її імені ніяк не позначилося на їхніх обмеженнях.

«Це просто божевілля. Я не хочу, щоб у моїй історії було те, що я ділюся порнографічними матеріалами, хоча цього не роблю», — обурилась Макінтайр.

Заборона тривала впродовж трьох місяців. Увесь цей час її публікація та обліковий запис залишалися видимими, але отримати доступ до них користувачка сервісу не могла. Лише розголос у ЗМІ допоміг астрономці вийти на сервіс підтримки Twitter, який зрештою владнав проблему. Технічна підтримка перепросила, пояснивши непорозуміння обмеженнями будь-якої системи штучного інтелекту, яку має Twitter.

«Інструменти штучного інтелекту допомагають перевіряти мільйони публікацій щодня. Алгоритми відсіювання підходять для ухвалення швидких рішень. Але масштабна модерація контенту є справді складною справою — як для людей, так і для інструментів штучного інтелекту, тому іноді трапляються помилки», — пояснили у Twitter.

Залишається незрозумілим, що саме на відео викликало хибне рішення системи автоматичної модерації Twitter. Цілком можливо, що таємниця збою ніколи не буде розкрита.

За час між забороною Макінтайр і відновленням її доступу Twitter пережив масштабні потрясіння. Його акціонери схвалили придбання Ілоном Маском, який згодом зробив компанію приватною та звільнив велику кількість її співробітників, особливо сильно постраждав відділ модерації сервісу.

Раніше ми повідомляли про те, що надзвичайно повільний болід спантеличив астрономів.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine