Рекордний метеор потрапив на відео

Представлене відео складене на основі записів астрокамер, встановлених у штаті Айдахо. 28 липня 2022 року вони зафіксували вельми незвичайний метеор. Тривалість його польоту становила близько 40 секунд.

Метеорами називають характерний блискучий слід, який виникає при згорянні у земній атмосфері небесних тіл (відповідно, незгорілі уламки, що долетіли до її поверхні, називаються метеоритами). Середня тривалість таких подій становить близько 1,5 секунди. Тим вражає 40-секундний метеор з Айдахо.

На думку астрономів, подія в Айдахо була викликана т.з. метеором, який «торкнувся» (метеором-грейзером). Вони виникають, коли небесне тіло входить у земну атмосферу під таким гострим кутом, що проходить через неї дотичною й потім знову повертається у космос, так і не згорівши повністю.

Найбільш відомим метеором, що «торкнувся», є Великий денний болід 1972 року. Це був астероїд діаметром від 3 до 14 метрів, який увійшов в атмосферу Землі над штатом Юта 10 серпня 1972 року. Його політ тривав 100 секунд. За цей час астероїд пролетів приблизно 1500 кілометрів, після чого повернувся у космос. За різними оцінками, за час візиту він зменшився на третину чи навіть наполовину. Подія була настільки яскравою, що її легко можна було побачити на денному небі, за що вона й отримала свою назву.

Великий денний болід 1972 року

Ви також можете почитати нашу статтю, яка пояснює, чому знаменитий метеорний потік Персеїди поступово слабшає.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine