Надзвичайно повільний болід спантеличив астрономів

16 вересня сотні очевидців по всій Шотландії, Північній Ірландії та північній частині Англії були свідками появи незвичайної вогняної кулі, яка освітила нічне небо. Звичайно, поява яскравого метеора — це видовище, яке вже давно має наукове пояснення та не викликає питань про своє походження. Але цей болід все ж зміг спантеличити астрономів.

Велика вогняна куля в небі Шотландії
Велика вогняна куля в небі Шотландії. Фото: Yahoo News

«Залишається незрозумілим: це був метеор чи шматок космічного сміття», — говорить Айне О’Браєн, докторантка Університету Глазго та членкиня британського Альянсу зі спостереження метеорів. Вогненна куля виднілася у небі впродовж 10 — 20 секунд — це незвично довго для метеора. Але під час польоту було видно, як болід почав роздроблюватись у нічному небі, що свідчило про те, що це космічний камінь. За словами вченої, більшість вогняних куль спостерігається лише кілька секунд. Наприклад, метеорит, який минулого року впав у центральній Англії, летів у небі протягом семи секунд.

Вогненна куля була помічена близько 22:00 за місцевим часом. Відносно рання година та ясне нічне небо означали, що багато людей бачили метеор навіть у великих містах, таких як Глазго. Багато з тих, кому пощастило помітити вогненну кулю, поділилися в соціальних мережах відео з мобільного телефону та навіть дверних камер спостереження.

«У спостережного об’єкта є властивості як метеора, так і космічного сміття. Наразі наші експерти обробляють відзнятий матеріал і розраховують його траєкторію. Ми можемо лише здогадуватися, що це було. У будь-якому разі це була дивовижна подія», — сказала О’Браєн.

Річард Качерек, засновник британської мережі спостереження за метеорами, висловив припущення, що, за початковою оцінкою групи, це було космічне сміття. «Судячи з відеозаписів, знятих громадськістю, здається, що він рухається набагато повільніше, ніж метеор», — пояснив експерт.

Сіс Вербек, президент Міжнародної метеорної організації, доповів, що їхня команда отримала понад 800 звітів на своєму вебсайті від очевидців. Отримана інформація була використана, щоб скласти можливу траєкторію вогняної кулі. За попередніми даними, болід пролетів над Північним каналом, який розділяє Шотландію та Північну Ірландію, і закінчив свою подорож десь над островом біля західного узбережжя Шотландії.

Раніше ми повідомляли, що на Землю впав метеорит з іншої зоряної системи.

За матеріалами CNN

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine