Три компанії виграли 10-річний контракт із розвідуправлінням США

Приватні супутникові оператори BlackSky, Maxar та Planet уклали з Національним управлінням військово-космічної розвідки США контракт. Упродовж 10 років вони постачатимуть інформацію зі своїх супутників спостереження.

BlackSky, Maxar та Planet
BlackSky, Maxar та Planet надаватимуть розвідці свої знімки. Джерело: Maxar Technologies

Новий контракт BlackSky, Maxar та Planet

25 травня Національне управління військово-космічної розвідки США (National Reconnaissance Office, NRO) оголосило, що запропонує трьом приватним супутниковим операторам 10-річний контракт. Компанії BlackSky, Maxar та Planet поставлятимуть оптико-електронну інформацію зі своїх сателітів до усіх спеціальних служб Сполучених Штатів.

Контракт уже називають найдорожчою подібною угодою між розвідувальними службами та бізнесом. Відомо, що її сума для Maxar становить 3,2 млрд доларів, із яких 1,5 млрд складають базовий контракт, розрахований на 5 років. Решта грошей буде виплачена, якщо розвідслужба вирішить користуватися послугами компанії впродовж усього терміну.

У випадку з BlackSky сума усього контракту складає 1 млрд доларів. Скільки зароблять Planet Labs, поки що лишається невідомим. Однак уже відомо, що контракт із цією компанією передбачає надання доступу до всіх зображень з її супутників із 2009 року.

Нові ціни та вимоги

Нова угода не є першою, яку NRO укладає з комерційними компаніями. У 2010 році у них уже був контракт з EnhancedView. Однак його сума становила всього 300 млн доларів. Відтоді супутникові дані стали основним елементом національної безпеки більшості країн.

Але й вимоги до оптико-електронних даних зросли. Наприклад, відомо, що контракт із Maxar включає не тільки ті знімки, які стали хітом цієї весни. Вони також отримають доступ до всього, що зможуть побачити шість нових супутників Legion. Їхній запуск відбудеться восени цього року.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine