Триногий робот самостійно навчився пересуватися в невагомості: відео

Одне із тренувань астронавтів перед відправленням у космос проходить на спеціально модифікованих літаках, здатних на параболічні польоти. Під час таких тренувань, літак починає зниження зі швидкістю вільного падіння, і всередині ненадовго утворюється ефект мікрогравітації. Під час нещодавнього параболічного польоту таке випробування пройшов дивний робот, який у майбутньому досліджуватиме Сонячну систему.

Кілька років тому вісім студентів Швейцарської вищої технічної школи Цюриха спільно зробили вагомий внесок у розробку SpaceHopper. Цей невеликий триногий робот був спеціально створений для роботи в умовах низької гравітації, наприклад, на астероїдах. Використовуючи нейронні мережі для навчання, SpaceHopper навчився стрибати і рухатися по поверхні, використовуючи низьку гравітацію космічного тіла, орієнтуватися і стабілізуватися в повітрі перед безпечним приземленням. Він може повторювати цей процес, щоб ефективно подолати значні відстані.

Однак перевірка його працездатності в реальних умовах є вирішальним кроком. Відправлення SpaceHopper до найближчого астероїда не є найефективнішим або найпростішим способом перевірки його функціональності. Однак завдяки співпраці з Європейським космічним агентством (ESA) і компанією Novespace, що спеціалізується на польотах у невагомості, робот зміг пройти тести в середовищі мікрогравітації.

SpaceHopper
SpaceHopper буде використовувати мікрогравітацію астероїда, щоб високо стрибати по його поверхні. Джерело: ETH Zurich

Під час нещодавнього 30-хвилинного параболічного польоту вчені дозволили SpaceHopper виконати понад 30 симуляцій невагомості на борту літака Airbus A310 компанії Novespace. Кожна симуляція тривала 20-25 секунд. У першому експерименті під час невагомості робот зміг самостійно відірватися від підлоги, використовуючи лише силу своїх ніг. У другому випробуванні SpaceHopper зміг зорієнтуватися та м’яко сісти на захисну сітку на стіні.

SpaceHopper, фактично, зміг довести свою працездатність в умовах з меншою гравітацією, ніж на астероїді. Хоча робот не зміг би сісти так, як це можливо було б у мікрогравітації, його здатність орієнтуватися та коригуватися в реальному часі стала значним кроком уперед для вчених.

Творці SpaceHopper вважають, що розгортання їхнього робота на астероїді в один день може допомогти астрономам отримати нові знання про історію Всесвіту, а також збільшити розуміння найдавніших періодів нашої Сонячної системи. Крім того, багато астероїдів містять цінні рідкісні метали, які можуть стати важливим джерелом для різних промислових секторів на Землі.

Раніше ми повідомляли про те, як літак канцлерки Німеччини використали для випробування місячного возика.

За матеріалами popsci.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine