Три дні до кінця: приречений місячний зонд впаде на Землю

Місячний зонд Peregrine, який не зміг здійснити посадку на Місяць через витік палива, найближчими днями впаде на Землю. Про це йдеться в повідомленні компанії Astrobotic.

Знімок, зроблений зовнішньою камерою зонда Peregrine. У правому верхньому кутку можна побачити земний серп. Джерело: Astrobotic

Peregrine запустили 8 січня. Він став першим вантажем, відправленим у космос новою ракетою Vulcan. Передбачалося, що апарат здійснить посадку на Місяць у районі Затоки В’язкості. На його борту перебували шість вантажів NASA, а також низка корисних навантажень, наданих іншими приватними замовниками.

На жаль, незабаром після відокремлення Peregrine від верхнього ступеня, почалися проблеми. Апарат почав втрачати паливо. На думку фахівців, річ у несправному клапані між баками з гелієм і окислювачем. Його не вдалося герметично закрити під час увімкнення рухової установки. У результаті, гелій підняв тиск у баку з окислювачем, що призвело до його розриву.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Шкарпетки Космічна Капібара – Маленькі Капі

До товару

Аварія унеможливила вихід апарата на селеноцентричну орбіту та посадку на Місяць. Щоб отримати хоч якусь наукову віддачу від місії, фахівці Astrobotic активували деякі зі встановлених на борту Peregrine інструментів і вони передали відповідні дані.

На жаль, уже найближчими днями Peregrine припинить своє існування. Оскільки апарат не зумів виконати потрібний маневр, він залишився у сфері тяжіння Землі. Як показують розрахунки, найближчими днями він почне наближатися до нашої планети і з дуже великою ймовірністю 18 січня увійде в земну атмосферу. За попередніми розрахунками, це станеться в районі Великого бар’єрного рифу.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів