Це красиве зображення надав апарат TGO, що перебуває на ареоцентричній орбіті. Він зазнімкував безіменний кратер, розташований біля Великої Північної рівнини Марса. За оцінками планетологів, діаметр ударної формації становить приблизно 6 км.

Знімок був зроблений увечері, коли половина кратера була у тіні. Саме через умови освітлення ми можемо у всіх деталях розглянути навколишню вельми хитромудру систему візерунків. Вони утворилися завдяки великому об’єму речовини, викинутої назовні під час формування чаші. Також можна помітити, що всередині кратера матеріал осідає ближче до центра, а на його стінках і краю видно яри, що утворилися не так давно.
З точки зору морфології, кратер на знімку TGO є простим. Це означає, що він являє собою чашу без центрального піка (або групи центральних піків). Утворення складних кратерів із центральним піком залежить від низки чинників, основними з яких є діаметр імпактора та сила тяжіння. Мінімальний розмір складного кратера Землі становить приблизно 2-4 км, на Місяці — 25-30 км. Марс у цьому плані займає проміжне становище.
Варто зазначити, що за час своєї місії TGO зазнімкував багато різних ударних структур. Серед них був кратер із крижаними урвищами, подвійний і навіть потрійний кратер.
За матеріалами https://www.esa.int
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine