Апарат TGO зазнімкував крижане урвище на Марсі

Цей знімок, зроблений апаратом TGO, демонструє 11-кілометровий кратер. Він розташований на Великій Північній рівнині Марсу, що на північ від згаслого вулкана Патера Альба.

Крижані виступи на схилі марсіанського кратера. Джерело: ESA/Roscosmos/CaSSIS

Якщо придивитися, то можна побачити кілька яскравих ліній на схилі кратера. Це крижані виступи, покриті білим інеєм. Він складається з вуглекислого газу, який вимерзає з марсіанської атмосфери взимку. Навесні іней зникає, але «затримується» на виступах через їхню полярну орієнтацію.

Апарат TGO прибув на Марс 2016-го і почав свою повноцінну наукову місію 2018 року. Він не лише знімкує марсіанську поверхню, а й шукає місця, багаті на водяний лід, та вивчає атмосферу планети. Особливо велика увага приділяється пошуку метану. Цей газ може утворюватися в результаті життєдіяльності організмів і вважається біомаркером. Після посадки на Марс спускальної платформи «Казачок» і марсохода Rosalind Franklin TGO також буде використовуватися для передавання зібраних ними даних.

Упродовж багатьох років TGO сфотографував низку визначних місць Червоної планети. Він також знайшов хлористий водень у її атмосфері.

За матеріалами https://www.esa.int