TESS знайшов гарячий юпітер у зорі, що швидко обертається

Використовуючи дані, зібрані телескопом TESS, австралійські астрономи виявили раніше невідомий гарячий юпітер. Він обертається навколо зорі HD 115447, розташованої на відстані 528 світлових років від Землі.

Зміна кривої блиску зорі HD 115447 під час транзиту гарячого юпітера. Джерело: Clark et al., 2022.

HD 115447 класифікується як зоря спектрального класу F. Вона на 70% більша і на 40% масивніша за Сонце, її вік оцінюється у 1,95 млрд років. Зоря відрізняється високою швидкістю обертання довкола власної осі. Вона становить приблизно 40 км/сек.

Під час спостережень HD 115447, телескоп TESS виявив періодичні зменшення блиску світила, викликані транзитами навколо неї невидимого компаньйона. Це газовий гігант. Його радіус у 1,4, а маса у 2,8 раза перевищують радіус та масу Юпітера. Орбіта екзопланети проходить з відривом 0,06 а. о. (8 млн км) від зорі, вона здійснює один оборот навколо неї за 4,63 дня.

Через подібну близькість до світила атмосфера екзопланети розігріта до дуже великих значень. За розрахунками астрономів, її температура досягає 1300 °C.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

TESS також зумів визначити нахил орбіти екзопланети до екваторіальної площини зорі. Значення цього показника становить 19°. На думку астрономів, спочатку газовий гігант сформувався на більшій відстані від зорі, а потім поступово повільно мігрував на поточну орбіту, рухаючись крізь протопланетний диск.

Ви також можете почитати результати недавнього дослідження системи TRAPPIST-1. На думку його авторів, зоряні спалахи можуть розігрівати надра її екзопланет.

За матеріалами https://phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів