Тераформування Марса: винайдений найефективніший спосіб нагріти планету

Для створення довгострокових колоній на Марсі необхідно змінити умови планети, оскільки вона є вкрай негостинним місцем, непридатним для проживання. Однією з основних проблем є низька температура, яка в середньому становить -64°C. Тому, щоб зробити Марс придатним для життя, потрібно підвищити його середню температуру. Вчені знайшли спосіб зробити це в 5000 разів ефективніше, ніж попередні стратегії.

Тераформування Марсу
Тераформування Марса. Ілюстрація: Universe Magazine

Команда під керівництвом інженерки Самане Ансарі з Північно-Західного університету США пропонує поступово нагрівати Марс, випускаючи в атмосферу мікроскопічну металеву стружку, що створюватиме і підтримуватиме парниковий ефект. За словами геофізика Едвіна Кайта, для реалізації проєкту знадобляться мільйони тонн металу. Але навіть така кількість — дуже незначна у порівнянні з попередніми пропозиціями.

Парниковий ефект є найдієвішим методом створення комфортних температурних умов на планеті. Раніше пропонувалося використовувати парникові гази. Але на Марсі немає багатьох необхідних для цього інгредієнтів. Проте його поверхневий ґрунт багатий на металеві мінерали, такі як алюміній і залізо, які можна використовувати для створення парникового ефекту.

Повільний процес тераформування

Ансарі та її колеги змоделювали використання металевого пилу для утримування сонячного тепла. Вони підрахували, що якщо випускати металеву наностружку зі швидкістю 30 літрів/с, з часом це спричинить танення поверхневого льоду, підвищення температури та тиску в атмосфері, що дозволить створити умови для виживання фотосинтезуючих організмів. Однак цей процес займе кілька десятиліть. Також це не зробить Марс придатним для життя людей, оскільки в атмосфері не буде достатньо кисню. Проте створення умов для мікробів, здатних виробляти кисень, стане важливим кроком до тераформування планети.

Тераформування Марса
Тераформування Марса. Ілюстрація: Universe Magazine

Є й проблеми, які потребують розв’язання. Невідомо, як довго металевий пил залишатиметься в атмосфері Марса. Також можливе притягування пилом водяних частинок, що призведе до випадання наночастинок у вигляді дощу. Це питання потребує подальшого дослідження.

Проте це відкриття наближає нас до мрії про стале життя на Марсі й може стати важливим кроком у цьому напрямку.

Раніше ми пояснювали, чому людство досі не підкорило Марс.

За матеріалами sciencealert.com

Новини інших медіа
На шляху до космосу: Rocket Lab завершила випробування другого ступеня ракети Neutron
Стрілець C: одне з найекстремальніших середовищ Чумацького Шляху
Малахітовий мармур: чому 4 млрд років тому океани Землі були зеленими
Конкурент Starlink: запуск першої партії супутників Kuiper відбудеться 9 квітня
Космос зупиняє ріст кісток: неприємні результати експерименту на МКС
TESS виявив гарячий юпітер з екстремальними температурними коливаннями
У молодому Всесвіті виявили масове вимирання перших галактик
James Webb не побачив ознак загрози від «астероїда-вбивці» 2024 YR4
Галактична м’ясорубка: центр Чумацького Шляху кишить мільйонами чорних дір
У полярних регіонах Місяця можуть жити мікроорганізми