Телескоп Hubble зазнімкував «сніжне» кулясте скупчення

Космічний телескоп Hubble сфотографував кулясте зоряне скупчення NGC 2210, яке на вигляд нагадує пухнастий сніг. Воно знаходиться у Великій Магеллановій Хмарі на відстані 158 тис. світлових років.

Кулясте скупчення NGC 2210
Кулясте скупчення NGC 2210. Джерело: ESA/Hubble & NASA, A. Sarajedini, F. Niederhofer

Неймовірно красиве «сніжне» скупчення

Вчені, які працюють із космічним телескопом Hubble, порадували любителів астрономії неймовірним «зимовим» зображенням кулястого скупчення NGC 2210, що нагадує пухнастий білий сніг. Воно розташоване у сусідній із нашою галактиці Велика Магелланова Хмара. Відстань до неї становить 158 тис. світлових років.

Скупчення NGC 2210 було відкрите Джоном Гершелем ще у 1835 році. Проте через величезну відстань до нього вчені не могли його як слід розгледіти. З цією задачею зміг впоратися тільки космічний телескоп Hubble, який запустили 33 роки тому.

Найцікавіше в NGC 2210 — його вік. Він складає 11,6 млрд років. Здається, що скупчення неймовірно старе, адже воно утворилося лише через 2 млрд років після Великого вибуху. Проте насправді серед йому подібних це кулясте скупчення є незвично молодим.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №5 (180) 2020

До товару

Чим цікаві такі об’єкти

Взагалі кулясті скупчення — надзвичайно стародавні утворення, що можуть містити десятки та сотні тисяч зір, зібраних у достатньо невеликому об’ємі. У Великій Магеллановій Хмарі їх декілька, й усі вони увійшли до поточного огляду разом із NGC 2210.

Проте їхній вік є значно більшим, ніж у «сніжного» скупчення. У принаймні чотирьох кластерів він перевищує 13 млрд років, тобто утворилися вони невдовзі після Великого вибуху. Вчені дуже зацікавлені у вивченні цих структур, оскільки вони являють собою популяції дуже старих зір, що перебувають поруч одна з одною, тож їх досить легко порівнювати.

Вивчаючи Велику Магелланову Хмару, астрономи дійшли висновку, що тамтешні кулясті скупчення мають приблизно той самий вік і склад, що й наявні в Чумацькому Шляху. І це дуже цікаво, адже дві галактики не утворилися разом. Схоже, що колись в історії Всесвіту був час, коли подібні об’єкти виникали всюди за одним і тим самим сценарієм.

За матеріалами: www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів