Телескоп-гігант Sky Eye вловив штучні сигнали з глибокого космосу

Найбільший у світі китайський радіотелескоп Sky Eye, ймовірно, виявив ознаки сигналів від інопланетних цивілізацій. Про це повідомляє Bloomberg, із посиланням на звіт державної газети Science and Technology Daily. Що характерно, невдовзі після публікації стаття зникла із сайту взагалі. Попри це, інформацію про сенсаційний сигнал уже розтиражували не лише китайські соціальні мережі, а й усі світові ЗМІ.

500-метровий радіотелескоп Sky Eye
500-метровий радіотелескоп Sky Eye

У звіті головного наукового співробітника Національної астрономічної обсерваторії Китайської академії наук із групи з пошуку позаземних цивілізацій Чжана Тонцзе йдеться, що телескоп зафіксував загадкові вузькосмугові електромагнітні сигнали. Нічого подібного раніше телескоп не фіксував, що стало приводом для теорії про штучне послання далеких розумних інопланетних цивілізацій. Вчені активно займаються їх вивченням.

Радіотелескоп Sky Eye

500-метровий радіотелескоп Sky Eye, розташований у південно-західній китайській провінції Гуйчжоу, спеціально будувався для пошуку свідчень позаземного життя. За час своєї недовгої роботи команда вже виявила два набори підозрілих сигналів у 2020 році. Третій, найпотужніший, отримали 2022-го, він виходив від далекої планетної системи.

Повідомляється, що китайський Sky Eye надзвичайно чутливий у низькочастотному радіодіапазоні та відіграє вирішальну роль у пошуку позаземних цивілізацій. Однак Чжан поставився до сигналу з обережністю і просить не робити поспішних висновків, оскільки подібні явища можуть бути звичайними перешкодами, тому вимагають подальшого розслідування.

Спроби редакції Bloomberg News зв’язатися з китайською газетою Science and Technology Daily для коментарів залишилися безрезультатними.

Нагадаємо, що раніше військові США зізналися про існування НЛО.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine