Телескоп Gemini South зазнімкував галактику з гексагональним ядром

Представлене зображення було отримане розташованим у Чилі телескопом Gemini South. Воно демонструє галактику NGC 7020, розташовану на відстані 138 млн світлових років від Землі у напрямку сузір’я Павича.

Лінзоподібна галактика NGC 7020. Джерело: NGC 7020

NGC 7020 класифікується як лінзоподібна галактика. На думку астрономів, такі об’єкти є перехідною ланкою між спіральними та еліптичними галактиками. Якщо перші активно виробляють нові світила, то другі вже втратили цю можливість і заселені старими зорями. Лінзоподібні галактики, як правило, все ще можуть формувати нові зорі, але з набагато меншою швидкістю. З погляду будови, у них все ще можна виділити галактичне ядро ​​та балдж, тоді як спіральна структура практично не проглядається.

Головною відмінністю NGC 7020 є її ядро, яке має вельми незвичайну гексагональну форму. Щоб сформувати таку структуру, орбіти зір мають лежати у дуже вузькій смузі. За однією з версій гексагон NGC 7020 є результатом дуже рідкісного орбітального резонансу. Втім, дослідники не виключають, що йдеться про якесь поки що невідоме явище або процес.

Нагадаємо, що недавно ми писали про те, як телескоп Gemini South зазнімкував кілька десятків протопланетних дисків.

За матеріалами https://noirlab.edu

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine