Технологія тотального усунення світлового забруднення покращує астрофотозйомку

Компанія Unistellar запевняє, що розробила нову технологію, яка може усунути перешкоди міського освітлення під час астрофотографії або простого споглядання зір у телескопи.

Галактика Сигара
Галактика Сигара, розташована на відстані 11,4 млн світлових років від нас, демонструє мальовничу форму та деталі, за які вона отримала свою назву. Фото: Unistellar

У компанії кажуть, що все більше людей перебираються жити в міста, тому яскравість міського неба зростає приблизно на 10% щороку. Тож проблема світлового забруднення, схоже, не вирішується сама собою. З цією метою Unistellar розробила систему, яка дозволить людям, що живуть посеред густонаселених міст, насолоджуватися астрофотографією та спостереженням за зоряним небом без спотворень.

NGC 1973
NGC 1973 демонструє свої яскраві сині, зелені та червоні відтінки. Фото: Unistellar

Технологія, що отримала назву Deep Dark Technology («Технологія глибокої темряви»), автоматично усуває будь-які візуальні перешкоди, спричинені міськими вогнями. Компанія стверджує, що її набір власних алгоритмів, які були розроблені на основі численних зображень неба, знімкованих користувачами камер телескопів, здатен автоматично відрізняти світловий сигнал, що надходить від небесних тіл, від шуму та світлового забруднення, що дає можливість усувати світлове спотворення з кожного отриманого зображення. Потім ці перешкоди фільтруються і видаляються автоматично, що дозволяє небесному об’єкту, за яким спостерігають, просвічуватися крізь них. Нижче наведений графік, наданий Unistellar, який пояснює, як саме працює ця технологія.

Unistellar
Інфографіка технології Deep Dark Technology. Фото: Unistellar

«Навіть у дуже яскравих міських районах технологія миттєво трансформує зображення так, що його чорний фон стає таким же інтенсивним, як і глибини космосу, розкриваючи небесні об’єкти з неймовірною чіткістю», — стверджують в Unistellar.

Технологія Deep Dark Technology від Unistellar уже доступна через оновлення будь-якого з телескопів компанії, включаючи eQuinox 2 та eVscope 2.

Unistellar — один із найвідоміших виробників цифрових телескопів, орієнтованих на любительський сегмент. Їхня оптична продукція привернула увагу знаменитого виробника фотокамер Nikon, які започаткували партнерство влітку 2021 року. А на початку 2023-го Nikon інвестувала фінансову частку в компанію.

Раніше ми розповідали про ТОП-4 телескопи, які збудують до 2030 року.

За матеріалами Peta Pixel.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine