За допомогою радіотелескопу MeerKAT учені отримали нове велике зображення центру нашої Галактики. На ньому видно біля тисячі ниткоподібних структур, що висять у космосі. Ці загадкові об’єкти витягнулися у просторі на 150 світлових років.
На новому зображенні побачили таємничі структури
Радіотелескоп MeerKAT розташований у Південно-Африканській Республіці. Він складається з 64 антен і його чутливість достатня для того, аби вчені використовували його для вивчення структур в центрі Чумацького Шляху. Нещодавно астрономи склали разом дані, отримані протягом 200 годин спостережень, здійснених за допомогою цього інструменту, й отримали нове велике зображення.
Зображення розкриває структуру радіоджерел біля центру Галактики з небаченою донині глибиною та чіткістю. На ньому астрономи побачили понад 1000 незвичних ниткоподібних об’єктів. Яскраві волокна витягнулися у просторі більш як на 150 світлових років по обидва боки від головної площини нашої зоряної системи.
Раніше вчені вже бачили такі ниткоподібні утворення. Але досі дані MeerKAT дозволяли виявити лише окремі з них, ніби астрономи були короткозорими. З нового зображення дослідники дізналися, що майже весь центр Галактики «покреслений» цими загадковими нитками. Їхня природа лишається незрозумілою. Але з того, що відкриття зроблено у радіодіапазоні, можна припустити, що вони складаються з газу чи плазми, у яких протікають електромагнітні явища.
Дивні відкриття в центрі Галактики
Варто зауважити, що наведене зображення не є знімком, зробленим у певному діапазоні електромагнтних хвиль. Це комп’ютерна картинка, на якій кольорами нанесено точки з певною інтенсивністю випромінювання. Самих «магнітних ниток» ми не бачимо, через що про їх існування ми досі не мали гадки.
MeerKAT уже не вперше робить відкриття незвичних об’єктів в центрі Чумацького Шляху. У 2019 році цей телескоп відкрив дві «радіобульбашки», що підіймаються над його серединою по обидва боки від галактичної площини. Нове відкриття ставить перед астрономами нові запитання. Таємничі структури розкидані у просторі не випадково. Вони зібрані у групи, за межами яких майже не зустрічаються.
За матеріалами: www.sciencealert.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine