Вчені змоделювали склад лави на вулканічних екзопланетах в залежності від металічності їхніх зір. Вони виготовили зразки розплавлених композицій у лабораторії та перевірили, який вигляд вони матимуть для спектрографа телескопа James Webb.
Який вигляд мають вулканічні екзопланети?
Вчені знають, якою буває вулканічна активність на різних планетах Сонячної системи. Однак біля інших зір світи, особливо ті, котрі щойно утворилися, можуть бути геть не схожі ані на Землю, ані на Марс, ані на Іо.
Група представників різних наук із Корнелівського університету змоделювала лаву, яку можна зустріти на екзопланетах. Вони опублікували це дослідження у Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.
Вихідними даними для досліджень були дані про зорі, навколо яких підтверджено існування екзопланет. Вміст елементів, важчих за водень, може сильно відрізнятися від такого у Сонця. Крім того, в залежності від відстані до світила, з цих речовин можуть утворюватися різні композиції.
Лава у лабораторії
Виходячи з усіх цих міркувань, дослідники змоделювали не один, а цілих 16 типів лави, які можуть утворюватися на різних екзопланетах. Потім за розрахованими складами у лабораторній печі були виготовлені зразки. Після того, як вони остигли, вчені застосували до них спектроскопічне обладнання, щоб з’ясувати, який вигляд вони матимуть в інфрачервоній області спектра.
Отриманий каталог інфрачервоних спектрів дослідники планують у майбутньому застосувати у роботі з космічним телескопом James Webb. Одним із його головних завдань є саме спектроскопічні дослідження екзопланет з метою виявлення на них ознак життя.
Однак вчені переконані, що і вивчення планет, які вкриває лава, теж може мати сенс. Зрештою, деякі з них дуже нагадуватимуть Землю через кілька мільйонів років після утворення. Тож такі дослідження будуть вікном у наше минуле.
За матеріалами Рhys.org
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine