Супутник NASA зазнімкував вулкан у Тихому океані

Представлене зображення було отримане супутником Landsat 9, який належить NASA. Знімок демонструє вулкан Багана. Він розташований на острові Бугенвіль, що входить до складу Соломонових островів.

Извержение вулкана Багата
Виверження вулкана Багата. Джерело: NASA

Вулкан Багана височіє на 1855 метрів над рівнем моря. Коли перші європейські дослідники дісталися до нього в 1840-х роках, він вивергався. За наступні 180 років ситуація не змінилася. Весь цей час вулкан практично безперервно вивергався. За оцінками геологів, його конус сформувався у період від 300 до 500 років тому. Отже, Баган є одним з наймолодших активних вулканів у південній частині Тихого океану.

Знімок Landsat-8 демонструє безліч коричневих смуг, які тягнуться від вершини Багана. Темніші ділянки відповідають свіжим лавовим потокам, світліші — місцям, що втратили рослинний покрив у результаті виходу вулканічних газів та осідання попелу. Старі потоки лави покриті світло-зеленою рослинністю, тоді як навколишні ліси темно-зелені.

Извержение вулкана Багата
Виверження вулкана Багата. Джерело: NASA

На знімку також можна побачити білий шлейф, який тягнеться від вершини гори. Згідно з результатами недавнього дослідження, щодня Багана викидає у повітря кілька тисяч тонн діоксиду сірки. Це більше, ніж будь-який інший вулкан у світі, який не має лавового озера.

Джерелом усієї цієї активності є зіткнення Австралійської та Тихоокеанської плит, що відбувається на швидкості близько 11 см на рік. Тихоокеанська плита «піднирює» під Австралійську у процесі, який називається субдукцією. Таким чином, на передньому краю плити, яка «занурюється», утворюється глибоководний жолоб, а на плиті, яка розташована вище — утворюються вулкани.

Нагадаємо, що у січні 2022 року супутники зазнімкували грандіозне виверження вулкана Тонга.

За матеріалами https://earthobservatory.nasa.gov/

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine