Світ вогню та розплавленої сірки: Juno готується до нової зустрічі з Іо

3 лютого зонд Juno здійснить близький проліт Іо. Апарат пролетить на відстані всього 1500 км від поверхні вулканічного супутника Юпітера.

Світ вулканів та лавових озер

Іо — це найбільш геологічно активний світ Сонячної системи. Вона є домівкою для сотень вулканів, чиї виверження безперервно видозмінюють ландшафт супутника. Поверхня Іо є сумішшю з покритих вулканічними відкладеннями рівнин, численних гір, плато й ущелин, якими пливуть потоки розплавленої сірки. На супутнику також існують постійні лавові озера. Детальніше про те, що являє собою цей вкрай екзотичний світ, можна дізнатися з нашої статті.

Потік лави на поверхні Іо. Джерело: NASA

Основна проблема з вивченням Іо пов’язана з високим рівнем радіації. Орбіта супутника проходить всередині одного з радіаційних поясів Юпітера, через що близький візит до нього є серйозним випробуванням для будь-якого космічного апарата. Тому то й цінніші дані, які зможе зібрати Juno під час майбутнього прольоту.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №3 2021 (184)

До товару

Візит до Іо

Варто сказати, що це вже не перший візит Juno до Іо. Попереднього разу він відвідав супутник наприкінці минулого року. Наукова програма нового прольоту загалом нагадуватиме минулий. Juno зробить знімки поверхні супутника з високою роздільною здатністю та збере дані про теплові сигнатури, які випромінюють його вулкани та кальдери. Дистанція мінімального зближення з Іо становитиме 1500 км.

Знімок Іо, зроблений зондом Juno з дистанції 2800 км. Джерело: NASA/JPL-Caltech/SwRI/MSSS/Kevin M. Gill

Зонд також скористається гравітацією Іо, щоб змінити свою орбіту. Після візиту до супутника період його обертання навколо Юпітера знизиться до 33 днів.

У майбутньому Juno здійснить ще кілька візитів до Іо, але щоразу дистанція збільшуватиметься. Починаючи з квітня 2024 року, космічний апарат почне серію експериментів, під час яких дослідить верхні шари атмосфери Юпітера. Це надасть ключову інформацію про форму та внутрішню будову планети. Місія Juno розрахована на роботу до кінця 2025 року. Наразі невідомо, чи буде NASA знову її продовжувати.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Що таке темна матерія і з чого вона складається
Обсерваторія діаметром 12,9 тис км надіслала світлини найтаємничіших явищ на Сонці
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років