Супутники зазнімкували рідкісний середземноморський ураган

Метеорологічні супутники стежать за рідкісним ураганом «Даніелем», що вирує над Середземноморським регіоном. Він вже встиг викликати значні повені у Греції та Лівії. Апарати отримали його приголомшливі знімки.

Ураган Деніел
Ураган «Даніель» на знімку Sentinel-3. Джерело: Copernicus/SentinelHub/Kosmi

Середземноморський ураган

Над Середземним морем теж можуть утворюватися урагани, й один із них прямо зараз вирує над Північною Африкою. Йдеться про шторм «Даніель», приголомшливі світлини якого нещодавно отримали супутник для спостереження за поверхнею Sentinel-3 та метеорологічний апарат Meteosat 11.

Ураган «Даніель» утворився ще 4 вересня над Грецією. Там він лише за перші 24 години свого існування викликав випадіння такої ж кількості опадів, як і за попередні 18 місяців. Потім він почав рухатися на південний схід, черпаючи енергію з нагрітих вод Середземного моря.

Для Лівії, що розташована на північному узбережжі Середземного моря, він став повною несподіванкою. За оцінками метеорологічних служб країни, у неділю, 10 вересня, «Даніель» досягнув піка своєї потужності. Швидкість вітру в ньому складала від 70 до 80 км/год.

Цього дня був встановлений новий рекорд опадів для Лівії. За годину їх там випало 414 мм. Повідомляється, що поблизу міста Дерна через дощі зруйнувалися дві греблі. У результаті цього загинули тисячі людей.

Ураган Деніел над Сахарою
Ураган «Даніель» над Сахарою. Джерело: EUMETSAT

Середземноморські урагани можуть стати потужнішими

Зазвичай, коли згадують про урагани, мають на увазі ті, що систематично руйнують східне узбережжя США та країни Карибського басейну. Проте Середземне море може породжувати шторми, що цілком рівні за силами зі своїми атлантичними кузенами. Щоправда, буває їх лише від 1 до 3 на рік і утворюються вони переважно над західною частиною регіону.

Проте цього разу ураган дістався навіть посушливих північних регіонів Сахари, підтвердженням чого є супутникові фото колосального вихору з характерним помаранчевим кольором. Причиною цього є зміна клімату. У її реальності дуже важко сумніватися після того, як липень 2023 року став найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень.

За словами фахівців, зміни клімату призведуть не тільки до збільшення спеки, а й до того, що бурі стануть потужнішими. У випадку із середземноморськими ураганами це, як не дивно, може призвести до зменшення їхньої кількості. Проте сила кожного окремого при цьому зросте і лиха він зможе наробити набагато більше.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine