Ракета SLS пережила ураган і готується до старту 16 листопада

Ракета SLS зазнала мінімальних пошкоджень від урагану Ніколь. Фахівці вже займаються відновленням обладнання і впевнені, що вранці 16 листопада місія Artemis I таки стартує.

SLS пережила ураган і готується до старту
SLS чекає на старт. Джерело: NASA/Joel Kowsky

SLS пережила ураган із мінімальними пошкодженнями

Фахівці NASA повідомляють, що, попри всі негаразди, місія Artemis I має розпочатися о 8:04 16 листопада за київським часом. Гігантська ракета SLS, яку встановили на стартовому майданчику ще 4 листопада, пережила ураган Ніколь, і зараз її готують до запуску.

Раніше висловлювались серйозні побоювання щодо того, що старт першої місії за програмою Artemis вкотре доведеться відкласти. Цього разу — принаймні до грудня. У твердопаливних прискорювачів вичерпується термін придатності.

Крім того, повідомлялося, що ураган таки завдав шкоди конструкції. Адже вітер мав не набагато меншу швидкість, ніж та, за якої, відповідно до норм безпеки, існує загроза падіння чи руйнування ракети.

Однак фахівці вирішили все ж не завозити SLS назад до збирального цеху, оскільки це забирає занадто багато часу. Завдяки цьому вдалося посунути дату старту не на 19-те, а на 16 листопада.

Що фахівці відновлять на SLS

Насправді пошкодження носія та стартового комплексу виявилися незначними. Вітер пошкодив протидощовий кожух на одному з прискорювачів і його некритично залила вода. Крім того, її довелося вичерпувати з кронштейна, по якому екіпаж заходив би на борт, якби місія була пілотованою.

Серйознішими виявилися розриви двох кабелів. Перший з’єднує зі стартовою щоглою корабель Orion. Другий приєднувався до хвостової службової штанги. Однак заміна їх обох не становить значних проблем.

Щоправда, технічні негаразди та погода, як і минулого разу, можуть завадити старту. Тоді у NASA ще залишаються резервні дні 19 та 25 листопада. Якщо ж місія відбудеться успішно, то наступним кроком має стати доправлення астронавтів на орбіту Місяця.

За матеріалами Spacenews.com

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!

Присоединяйтесь: https://t.me/ustmagazine