Місії NASA Artemis I загрожує черговий зрив через шторм

Старт місії Artemis I до Місяця, яку мав розпочати довгоочікуваний політ ракети NASA SLS 14 листопада, знов опинився під загрозою зриву. На Флориду, де на стартовому майданчику 39B у космічному центрі Кеннеді перебуває мегаракета, насувається потужний шторм Ніколь, який може принести з собою потенційно руйнівний вітер.

Ракета NASA SLS на стартовому майданчику 39B
Ракета NASA SLS під час транспортування до стартового майданчика 39B. Фото: NASA

Ніколь є тропічним штормом, який, ймовірно, набуде статусу урагану, коли наблизиться до узбережжя Флориди. Ракета розроблена для того, щоб витримати вітер 137 км/год, перебуваючи на майданчику. Цілком можливо, що шторм може принести вітер, який перевищує цю межу, але точний шлях буревію та його можлива сила наразі невідомі. NASA заявила, що спостерігає за штормом і готується до його прибуття.

Ризиковане рішення NASA

У ранковому повідомленні Національного центру спостереження за ураганами у вівторок йдеться, що Ніколь наблизиться до узбережжя Флориди у середу. У деяких областях діє попередження про ураган.

NASA закликала залишити Artemis I на майданчику в надії досягти очікуваного вікна запуску 14 листопада. Повернення ракети в гараж може зайняти кілька днів, тому, схоже, SLS і Orion доведеться витримати вплив шторму. Наглядова група оцінила вартість одного запуску Artemis приблизно в 4,1 млрд доларів США, тому залишити ракету поза укриттям є дорогою азартною грою.

Зрив польоту через вересневий ураган

Минулого тижня NASA повернула масивну ракету Space Launch System (SLS) із капсулою космічного корабля Orion назад на стартовий майданчик. До цього ракету сховали у гігантському ангарі для зберігання під час урагану Ян наприкінці вересня.

Artemis I — це перший великий крок у спробі NASA повернути людей на поверхню Місяця. Під час першого польоту на борту Orion не буде астронавтів. Але аерокосмічна адміністрація хоче показати, що ракетна система та космічний корабель готові безпечно доставити людей до нашого супутника.

Раніше ми повідомляли про ТОП-5 цікавих фактів про ракету NASA SLS.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine