Airbus опублікувала приголомшливий знімок мегаракети NASA SLS перед польотом

14 листопада має відбутися черговий пуск ракети нового покоління Space Launch System (SLS) з Космічного центру Кеннеді у Флориді. Раніше запуски неодноразово відкладались через технічні несправності чи несприятливі погодні умови. Аерокосмічна адміністрація має чергове вікно наступного тижня, щоб спробувати успішно відправити ракету SLS у космос.

Ракета Space Launch System (SLS)
Ракета Space Launch System (SLS). Фото: NASA

Ракета SLS прибула на стартовий майданчик 39B минулої п’ятниці після того, як весь жовтень простояла у будівлі VAB через негоду. Рішення перевести SLS до VAB було викликане наближенням урагану Ян наприкінці вересня. Перебуваючи у VAB, інженери NASA змогли виконати роботу з усунення попередніх проблем і підготувати ракету до пуску наступного тижня.

Крихітна ракета на гігантському майданчику

Компанія Airbus Space, яка брала участь у побудові космічного корабля Orion, опублікувала приголомшливий аерофотознімок, на якому показано ракету SLS на стартовому майданчику перед першим польотом наступного тижня. Носій здається крихітним на фото, хоча якщо встати біля його основи, можна швидко оцінити повну 98-метрову висоту цього могутнього прискорювача.

Крім того, SLS має потужність на 13% більше, ніж у прискорювачів Space Shuttle, та на 15% більше, ніж у ракети Saturn V. Така неймовірна потужність обіцяє стати дивовижним видовищем, яке приверне тисячі людей на Космічному узбережжі Флориди, а також для інших, хто дивитиметься цю подію онлайн.

Політ Artemis I

У разі успішного пуску SLS розпочне місію Artemis I. У її межах ракета виведе на орбіту космічний корабель Orion без екіпажу, який потім має в автоматичному режимі долетіти до Місяця, де наблизиться на 100 км до його поверхні, перш ніж повернутися на Землю 9 грудня.

Artemis I є тестовою місією Artemis II, яка пройде тим же маршрутом, але вже з астронавтами на борту. Після цього Artemis III висадить на поверхню Місяця першу жінку і першого афроамериканця. Artemis III запланована до старту не раніше 2025 року. Вона стане першою посадкою екіпажу на Місяць після останньої місії Apollo у 1972 році.

Раніше ми повідомляли про ТОП-5 цікавих фактів про ракету NASA SLS.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine