Супутникові знімки показали російську техніку поблизу ЗАЕС

На супутникових знімках, опублікованих Міністерством Оборони Великобританії видно російські вантажівки та бронетранспортери, що стоять на відстані 60 м від Запорізької АЕС. За даними розвідки сполученого королівства загарбники планують звинуватити Україну у створенні ризику ядерної катастрофи.

Росіяни на ЗАЕС
Російські військові розміщуються на ЗАЕС. Джерело:

ЗАЕС на супутникових знімках

Вранці 25 серпня в офіційному Твіттері Міністерства Оборони Великобританії було опубліковано супутникові знімки Запорізької атомної електростанції. На ній видно, що на дорозі навпроти реактору номер п’ять розміщено військові вантажівки та бронетранспортери.

Знімки датуються 21 серпня. На них видно, що техніка знаходиться на відстані усього 60 м від енергоблока. На думку британської розвідки росіяни це зробили зумісно для того, аби ЗСУ побоялася завдавати артилерійських ударів. Раніше за допомогою подібних знімків росію спіймали на брехні щодо загибелі військовополонених у Оленівці.

Російська техніка біля п'ятого реактору
Супутниковий знімок російської техніки. Джерело: twitter.com/DefenceHQ

За словами британських розвідників росія може використати будь-яку активність ЗСУ у цьому районі для звинувачення України у створенні ядерної небезпеки. І це саме той випадок, коли паніка від звістки про пошкодження одного з реакторів може наробити більше лиха, ніж можливий викид радіоактивних речовин.

Найбільша загроза для ядерної електростанції

Запорізька АЕС — найбільша в Європі. До її складу входять цілих шість атомних реакторів типу ВВЕР-1000. Російські війська вдерлися на неї ще у березні і відтоді вчиняють дії, що ставлять під загрозу її безпеку.

При цьому самі вони вказують, що військову техніку на території ЗАЕС не розташовують. Однак опубліковані знімки свідчать, що це — брехня. Як і раніше, британська розвідка вбачає найбільшу небезпеку не в українських обстрілах, а в діях загарбників.

Наприклад вони можуть пошкодити системи охолодження реакторів, що потенційно загрожує їх вибухом чи розплавленням. Також існує небезпека перерізання системи енергопостачання станції та помилки персонала, якому доводиться працювати в умовах сильного тиску та залякування.

За матеріалами: twitter.com/DefenceHQ

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада