Супутник помітив утворення нового острова у Тихому океані

На початку 2022 року світ був вражений потужним виверженням вулкана Тонга у Тихому океані, який порівняли з ядерним вибухом 500 Хіросім. Минулого тижня NASA Earth Observatory поділилася фотографіями місцевості, яку розгледів супутник за дев’ять місяців після події. На зображенні видно знебарвлену воду, шлейфи попелу та лави. Але увагу супутника привернуло нове виверження на архіпелазі — після 16-річної сплячки прокинувся ще один вулкан.

За кілька годин після виверження вулкану Домашній Риф архіпелагу Тонга утворився новий острів
За кілька годин після виверження вулкана Домашній Риф архіпелагу Тонга утворився новий острів. Фото: NASA Earth Observatory

Виверження підводного вулкана 10 вересня, відомого як Домашній Риф, виявилось набагато слабшим за січневе. Але навіть його сили було достатньо, щоб утворити новий острів. Причому утворився він всього за 11 годин. Вода навколо ділянки має зеленуватий відтінок. «Попередні дослідження показують, що таке забарвлення з’явилося внаслідок перегрітої кислої морської води, яка містить тверді частинки від виверження, уламки вулканічних порід та насичена сіркою», — заявили в NASA.

Новий острів має висоту 15 метрів та займає площу у 3,5 гектарів
Новий острів має висоту 15 м та займає площу 3,5 га. Фото: NASA Earth Observatory

Геологічна служба Тонга зазначає, що острів наразі має загальну площу 3,5 га та височить приблизно на 15 м над рівнем моря. Агентство додає, що вулкан становить небезпеку для прилеглих громад і рекомендує всім морякам триматися якомога далі від зони виверження.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Чи буде цей острів існувати й надалі, невідомо. Бо іноді подібні новоутворені вулканічні острови залишаються, а іноді руйнуються. Домашній Риф був активним і раніше: у 1852, 1857, 1984 і 2006 роках. Усі утворені острови внаслідок вивержень, та навіть лагуна, були зруйновані за рік-два тихоокеанськими хвилями. Цього разу утворений острів виявився значно меншим, тому є велика ймовірність того, що він теж буде зруйнований.

Раніше ми повідомляли про наслідки січневого виверження у Тихому океані.

За матеріалами CNET

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів