Супутники показали наслідки виверження у Тихому океані

15 січня у Тихому океані сталося виверження вулкана Хунга-Тонга-Хунга-Хаапай. Воно стало одним із найпотужніших у цьому регіоні за останні десятиліття. За підрахунками експертів, потужність виверження склала 10 мегатонн у тротиловому еквіваленті. Його звук було чутно навіть на Алясці.

Найбільших збитків від стихійного лиха зазнало королівство Тонга. Викинутий вулканом попіл засипав двосантиметровим шаром найнаселеніший острів архіпелагу Тонгатапу, де розташована столиця держави. Знімки супутника Landsat 8 наочно показують, як виверження змінило зовнішній вигляд острова. Перше зображення було отримане 11 травня 2020-го, друге — 25 січня 2022 року.

Вулканічний попіл становить значну проблему. Він складається з дрібних і тонких острівних уламків, які можуть створювати небезпеку при вдиханні. Крім того, попіл забруднює джерела питної води, призводить до обриву ліній електропередач та шкодить посівам.

Крім попелу, Тонга також постраждала від викликаного виверженням цунамі. За деякими оцінками, висота окремих хвиль, що обрушилися на західне узбережжя островів королівства, сягала 15 метрів. Компанія Maxar опублікувала кілька супутникових знімків, які демонструють частину заподіяних цунамі руйнувань.

Нагадаємо, що раніше супутники показали наслідки руйнівного торнадо у США та виверження вулкана на Канарських островах.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine