Острів Пальма до та після виверження

У вересні вулкан Кумбре-В’єха, що розташований на острові Пальма, почав виверження. Воно тривало до грудня і стало найдовшим за останні п’ятсот років. Стихійне лихо призвело до евакуації тисяч людей та численних руйнувань.

Представлені знімки, зроблені супутником Landsat 8, демонструють масштаб лиха, що спіткало острів. Перша світлина була зроблена 21 травня 2021 року. На ній можна побачити численні «розсипи» будинків, доріг, теплиць і різних плантацій, розташованих на захід від вулкана. Також можна звернути увагу на темну смугу в нижній частині фото. Це слід від виверження 1949 року.

Острів Пальма до виверження 2021 року. Джерело: NASA

Другий знімок був зроблений 15 грудня 2021 року і показує, як змінився вигляд острова після виверження Кумбре-В’єха. Викинуті вулканом потоки лави покрили 12 км² території (загальна площа острова становить 708 км²), включаючи не менше 4 км² сільськогосподарських угідь.

Острів Пальма після виверження 2021 року. Джерело: NASA

Загалом лава знищила майже 1600 будівель. Також не варто забувати й про попіл, що засипав товстим шаром вулиці, будинки та дороги острова. За попередніми підрахунками експертів, загальна сума збитків від виверження склала від 550 до 700 млн євро.

Раніше ми розповідали, як астрономи знайшли сліди тисяч давніх супервивержень на Марсі.

За матеріалами https://earthobservatory.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine