Супутник побачив російські атомні бомбардувальники біля кордону з Норвегією

Супутник компанії Planet уже певий час спостерігає за збільшенням кількості стратегічної авіації на авіабазі Олєнья біля кордону з Норвегією. На знімках добре видно атомні бомбардувальники Ту-95 та Ту-160.

Російські атомні бомбардувальники
Російські стартегічні бомбардувальники у Олєньїй: жовтий — Ту-95, червоний — Ту-160. Джерело: Planet Labs

Атомні бомбардувальники за полярним колом

Норвезьке видання Faktisk опублікувало знімки російської авіабази Олєнья, зроблені супутником компанії Planet. Знімки датуються 7 жовтня 12:22 за київським часом і на них добре видно російські бомбардувальники, яких тут раніше не було.

На світлинах добре видно сім літаків Ту-160 ічотири Ту-95. На знімку, зробленому двома днями пізніше, добре помітно, що один із Ту-160 готується до зльоту. Ці літаки можуть розвивати швидкість 2200 км/год і долати відстань між росією та США, завдаючи ударів ракетами з ядерними боєголовками.

Перше повідомлення про них з’явилося ще 21 серпня, коли на знімках були помічені перші чотири Ту-160. 25 вересня до них приєдналися ще три Ту-95. Решта літаків з’явилася на авіабазі в останні дні вересня чи перші дні жовтня.

Ту-160 готується до зльоту
Ту-160 готується до зльоту. Джерело: Planet Labs

Чим пояснюється активність стратегічної авіації

Зазвичай і Ту-95, і Ту-160 базуються на авіабазі Енгельс під Саратовом. Безпосередньо в Олєньїй перебуває всього пара літаків. Експерти з норвезьких ВПС, які уважно слідкують за переміщеннями російської авіації, не виключають, що її активність може бути пов’язана з війною в Україні.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Комплект журналів Місяць та Марс

До товару

Навіть самі по собі атомні бомбардувальники, розміщені на кордоні з країною-членом НАТО, є елементом ядерного шантажу, який путін розпочав проти США та їхніх союзників у зв’язку з численними поразками у війні з Україною. Тож виключити, що ці літаки використають своє смертоносне озброєння проти міст Західної Європи та Північної Америки, не може ніхто.

Разом із тим поява стратегічної авіації в Олєньїй може одночасно бути пов’язана з війною в Україні й не означати безпосередньої ядерної загрози. Річ у тім, що саме за полярним колом розташований великий склад неядерних крилатих ракет, які росія застосовує в цій війні. І військові країни-агресора могли вирішити, що озброювати ними свою авіацію простіше прямо там — цевийде швидше та дешевше, ніж спочатку транспортувати їх залізницею в Енгельс.

Навчання, які можуть перерости у глобальну війну

Нарешті, експерти звертають увагу на те, що поява на півночі атомних бомбардувальників збіглася з заявою російських військових про початок масштабних навчань, які вони традиційно проводять восени з залученням не тільки авіації, але й сил свого Північного флоту.

Стратегічний бомбардувальник Ту-160
Стратегічний бомбардувальник Ту-160. Джерело: Forsvaret

Вони традиційно містять програму «Гром», у якій беруть участь саме стратегічні війська. Однак норвезькі військові не плекають ілюзій щодо того, що ці навчання мають виключно оборонний характер. Відомо, що у 2021 році росія перенесла навчання своєї стратегічної авіації на лютий 2022-го, всього за тиждень до початку повномасштабного вторгнення в Україну.

За матеріалами: www.faktisk.no

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі! 

Приєднуйтесь:https://t.me/ustmagazine 

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів