Супутник TEMPO показав справжній стан забруднення Землі з космосу

Новий супутник NASA, призначений для моніторингу забруднення Землі, поділився своїми першими зображеннями. Світлини показують можливості сателіту відстежувати стан повітря по всій Північній Америці. Інструмент TEMPO (Tropospheric Emissions: Monitoring of Pollution) був запущений на початку квітня цього року і веде спостереження з навколоземної орбіти на висоті 35 тисяч км над екватором.

TEMPO
Супутник TEMPO. Зображення: Unsplash

TEMPO здатен вимірювати забруднення повітря з високою роздільною здатністю — до кількох квадратних кілометрів — і може показувати зміни, що відбуваються за короткий проміжок часу. Це дозволить збирати дані про фактори, які впливають на забруднення — наприклад, рух транспорту в годину пік або дим від лісових пожеж.

«Громади по всій країні зможуть користуватися даними TEMPO, що змінять правила гри на десятиліття вперед. Цього літа мільйони американців відчули на собі вплив диму від лісових пожеж на наше здоров’я. NASA та адміністрація Байдена-Гарріса прагнуть полегшити пересічним американцям доступ до даних TEMPO та їх використання для моніторингу і покращення якості повітря, яким ми дихаємо, що принесе користь життю на Землі», — повідомив адміністратор NASA Білл Нельсон.

TEMPO
Карта концентрації діоксиду азоту над південною Каліфорнією 2 серпня о 12:14 за даними TEMPO. Авторство: Студія наукової візуалізації NASA

Перші зображення з TEMPO доступні в серії візуалізацій, включно з двома картами забруднення, що показують регіон навколо Лос-Анджелеса між полуднем і 16:00 того ж дня. На картах нижче показані рівні діоксиду азоту в повітрі 2 серпня. Темніші кольори відповідають вищій концентрації. Інші візуалізації демонструють забруднення навколо великих міст — таких, як Нью-Йорк і Вашингтон або Г’юстон і Новий Орлеан.

TEMPO
Карта концентрації діоксиду азоту над південною Каліфорнією 2 серпня о 16:24 за даними TEMPO. Авторство: Студія наукової візуалізації NASA

«TEMPO починає реєструвати погодинне денне забруднення повітря над більшою частиною Північної Америки. Він вимірює озон, діоксид азоту, формальдегід, аерозолі, водяну пару та деякі мікроелементи. Вже заплановано майже 50 наукових досліджень, які ґрунтуються на новому способі збору даних», — сказала головний дослідник місії TEMPO Келлі Ченс.

Ці перші дані були зібрані в межах процесу калібрування основного приладу супутника — спектрометра, що вимірює забруднення, визначаючи, які довжини хвиль світла сильніше поглинаються атмосферними газами. У повному обсязі TEMPO здійснюватиме щогодинне сканування в світлий час доби, покриваючи територію від центральної Канади через США і аж до Мексики.

Раніше ми повідомляли про те, як уламки збитого літака з лідером «Вагнера» Пригожиним помітили з космосу.

За матеріалами NASA

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine