Уламки збитого літака з лідером «Вагнера» Пригожиним помітили з космосу

Супутник виявив уламки літака, який розбився 23 серпня на північному заході росії. На борту цього літака, який належав бразильській компанії Embraer і виконував рейс із Москви до Санкт-Петербурга, перебував російський лідер найманців «Вагнер» Євген Пригожин. Поміж пасажирів літака були також шість інших високопоставлених членів «Вагнера». За даними російських офіційних осіб, ніхто не вижив.

Planet Labs PBC
Супутник SkySat від компанії Planet Labs PBC зробив цю фотографію місця на північному заході росії, де 23 серпня 2023 року впав літак, на борту якого, ймовірно, перебував російський лідер найманців Євген Пригожин. Світлина була зроблена 24 серпня. Авторство: Planet Labs PBC

У четвер, 24 серпня, супутник, який керується компанією Planet і базується в Сан-Франциско, зробив фотозйомку місця катастрофи. Знімок показує трав’янисту місцевість, оточену деревами, де розкидані уламки літака. На фото видно розбитий літак і кілька десятків автомобілів, які, імовірно, беруть участь у пошуково-рятувальних операціях.

Причину цієї авіакатастрофи наразі розслідують, і вона залишається невідомою. Проте є припущення, що це могла бути спланована операція по ліквідації Пригожина.

«Видання Baza, яке має надійні джерела у правоохоронних органах, повідомило, що слідство розглядає версію, за якою на борту літака могли бути закладені одна або дві бомби», — повідомило агентство Reuters. Американські чиновники також розглядають можливість ураження літака ракетою ППО «земля — повітря», додає Reuters.

Компанія Planet славиться своїми супутниками Dove з високочутливими фотокамерами, які здатні визначати об’єкти розміром до 3 м на поверхні Землі. Однак фотографія, зроблена в четвер, була отримана за допомогою SkySat, що має ще більшу роздільну здатність та може розрізняти об’єкти величиною до 72 см.

Конфлікт Пригожина та диктатора путіна

Найманці «Вагнера» давно виконують роль тіньової руки російських військових, беручи участь у різних конфліктах по всьому світу, включаючи вторгнення в Україну, виконуючи найбруднішу роботу. Проте наприкінці червня Пригожин очолив заколот проти російських збройних сил і навіть погрожував направити свої війська на Москву. Вранці, 24 червня, «Вагнер» захопив місто Ростов-на-Дону, передові його колони ввечері були на підступах до Москви.

Але, перебуваючи в кількох десятках кілометрів від столиці, Пригожин раптово відмовився від свого плану та згорнув операцію. Але цей інцидент негативно вплинув на його відносини з путіним. Ймовірно, російський диктатор у такий спосіб помстився лідеру найманців, віддавши наказ збити або підірвати літак на ешелоні.

Раніше ми повідомляли про те, як у Білорусі помітили велику кількість військової техніки на базі «Вагнера».

За матеріалами Space.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine