Супутникові знімки: техніки «Вагнера» у Білорусі стало більше

Супутник компанії Maxar Technologies зробив нові знімки головного табору ПВК «Вагнер», що розташований поблизу міста Осиповичі у Білорусі. На них видно збільшення кількості вантажівок та появу будівельної техніки, що свідчить про активність організації, яка визнана у світі терористичною.

База ЧВК «Вагнер» під Осиповичами
База ЧВК «Вагнер» під Осиповичами. Джерело: Maxar Technologies

Активність групи «Вагнер» у Білорусі

Активність приватної військової компанії «Вагнер» збільшується. Принаймні, про це свідчать супутникові знімки, зроблені апаратами американської компанії Maxar Technologies та оприлюднені британським Інститутом вивчення війни.

Ще на початку липня аналітики звернули увагу на покинуту вже кілька років військову базу в селищі Цель поблизу міста Осиповичі в центральній частині Білорусі. Знімки все тієї ж Maxar Technologies показували, що на ній відбувається якась незрозуміла активність і з’явилися сотні наметів.

Ці події одразу пов’язали з перебазуванням у Білорусь приватної військової компанії «Вагнер» та її керівника Євгенія Пригожина. Перед тим він влаштував військовий заколот у росії, але з ситуації вдалося знайти вихід за допомогою Олександра Лукашенка.

Проте тоді чимало експертів поставили під сумнів можливість такого швидкого перебазування. Тепер же у тому немає сумніву. Експерти нарахували на знімках, отриманих 23 липня, приблизно 35 великих причепів і сотні легкових авто. Крім того, на знімках присутня будівельна техніка, яка раніше була помічена в колонах «Вагнера».

Автомобілі та причепи в таборі «Вагнера»
Автомобілі та причепи в таборі «Вагнера». Джерело: www.understandingwar.org

Чого очікувати далі?

Проте поки що супутникові знімки не можуть відповісти на головне питання: чого очікувати далі. ПВК «Вагнер» вже багато років воює у багатьох країнах світу, відстоюючи інтереси росії, та фактично є її другою нелегальною армією. У світі вона визнана терористичною організацією.

«Вагнер» брав активну участь у широкомасштабному вторгненні в Україну, але, зрештою, у Пригожина виник конфлікт із Міністерством оборони країни-агресорки, який і завершився бунтом. Проте до громадянської війни справа не дійшла, і вони з путіним навіть поговорили. Що тепер робитимуть найманці, які стягуються у Білорусь не тільки з росії, але і з Африки, лишається загадкою.

Точно можна сказати лише те, що росія ліквідовувати підконтрольних їй терористів не збирається. Але у Білорусі для них є чимало цілей. Уже деякий час циркулюють припущення, що найманці можуть знову спробувати захопити Київ із півночі. Проте нещодавно Лукашенко озвучив інший можливий сценарій.

Нібито найманці просили в нього дозвіл «погуляти» у бік Варшави. Селище Цель розташоване далеко і від українського, і від польського кордонів. Але це не означає, що «Вагнер» не зможе влаштувати провокації на території країни-члена НАТО.

За матеріалами www.understandingwar.org.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine