Апарат NASA Landsat-9 побачив, як біля узбережжя Іводзіми підіймається з води новий острів. Народився він унаслідок підводного виверження вулкана, яке відбулося наприкінці жовтня.
У Тихому океані народився новий острів
Супутник Landsat-9, який NASA запустила 3 листопада, побачив, як вулканічний острів підіймається з моря біля узбережжя острова Іводзіма, що розташований значно північніше, ніж основна частина Японського архіпелагу. Відстань від нього до Токіо складає 1200 км.
Цікаво, що на світлинах, які цей же супутник зробив 18 жовтня, жодних слідів виверження не знайдено. За даними японського метеорологічного агентства, саме підводне виверження розпочалося 21 жовтня.
Місце його було майже таким самим, як і під час попереднього виверження, що сталося 2022 року. Однак цього разу воно дійшло до поверхні океану. 30 жовтня між 3:20 та 3:35 за київським часом корабель, який перебував поряд, засвідчив, що над водою злітають у небо шматки скель, які згодом почали утворювати суходіл.
Що побачив американський супутник
Landsat-9 побачив острів з висоти 705 км над Землею 3 листопада. На знімках добре видно, що навіть у порівнянні зі спостереженнями з корабля, яке відбулося трьома днями раніше, острів значно збільшився.
Відомо, що підводний вулкан піднявся над поверхнею океану у двох місцях і почав розкидати уламки навкруги. Спочатку новий острів мав протяжність приблизно 50 м, проте згодом виріс до 100 м. Розташований він за кілометр від узбережжя Іводзіми й складається з вулканічної пемзи.
Пемза — це надзвичайно легка вулканічна порода, яка утворюється, коли з жерла вулкана виходить лава з великим вмістом газів та води. Полишаючи її, вони утворюють велику кількість пор. У воді цей процес відбувається надзвичайно швидко.
За матеріалами phys.org
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine