Супутник Maxar помітив SpaceX Falcon Heavy на стартовому майданчику: фото

Компанія Maxar Technologies сфотографувала ракету Falcon Heavy перед запуском найбільшого супутника в історії. Перед тим, як Falcon Heavy компанії SpaceX здійснила свій сьомий політ у космос, космос вирішив відправити кілька світлин величезної та потужної ракети Falcon Heavy на Землю.

Falcon Heavy
Ракета-носій Falcon Heavy компанії SpaceX. Фото: Maxar Technologies

На світлинах, переданих з одного із супутників компанії Maxar Technologies, ракета-носій Falcon Heavy компанії SpaceX стоїть на стартовому комплексі-39A Космічного центру NASA ім. Кеннеді у Флориді.

Світлина була отримана перед першою спробою запуску. Компанія Maxar розмістила зображення Falcon Heavy на своїх сторінках у соціальних мережах. Знімки були зроблені за допомогою іншого супутника Maxar, який вже перебував на орбіті. Вони показують Falcon Heavy, що стоїть на стартовому майданчику, з трьох різних ракурсів і висот та слугують візуальним нагадуванням про величезні розміри Falcon Heavy.

Falcon Heavy
Ракета-носій Falcon Heavy компанії SpaceX стоїть на стартовому комплексі-39A Космічного центру NASA ім. Кеннеді. Фото: Maxar Technologies

SpaceX була готова запустити Falcon Heavy в ніч на середу (26 липня), але ця спроба була скасована буквально за хвилину до старту. Ще одна запланована спроба 27 липня теж була скасована. Зрештою, старт відбувся 29 липня о 06:04 за київським часом. Ракета вивела в космос єдине корисне навантаження рекордної маси — 9,2-тонний супутник зв’язку Jupiter 3.

Jupiter 3 — найбільший комерційний супутник зв’язку, створений компанією Maxar Technologies. Maxar розробляє і виробляє супутники та інші компоненти для космічних апаратів і має 285 апаратів на орбіті, згідно з вебсайтом компанії.

Falcon Heavy
Ракета-носій Falcon Heavy компанії SpaceX стоїть на стартовому комплексі-39A Космічного центру NASA ім. Кеннеді. Фото: Maxar Technologies

Виведення на орбіту супутника зв’язку Jupiter 3 масою 9,2 тонни не стало абсолютним рекордом в історії космонавтики. Рекорд залишається за ракетою Ariane 5, яка 2021 року вивела в космос два супутники загальною масою 10,2 тонни. Проте відправлення Jupiter 3 на орбіту стало запуском одиночного об’єкта рекордної маси. Схоже, тепер цей апарат стане найважчим цивільним супутником, який досягне геостаціонарної орбіти.

Супутник зв’язку Jupiter 3 експлуатуватиме підрозділ Hughes Network Systems компанії EchoStar. Він забезпечить бездротовим інтернетом країни Північної та Південної Америки. Апарат створить канал зв’язку з максимальною пропускною здатністю 500 Гбіт/с.

Раніше ми повідомляли про те, що супутник Maxar Technologies зробив нові знімки головного табору ПВК «Вагнер».

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine