Супутник Maxar показав жахливі наслідки руйнівного землетрусу в Туреччині

Супутники спостереження за Землею продовжують оцінювати катастрофічні збитки в Туреччині та Сирії, спричинені серією руйнівних землетрусів, які сталися 6 лютого. Maxar Technologies поділилась новими зображеннями жахливих поверхневих тріщин, що утворились, коли три літосферні плити — Анатолійська, Аравійська та Африканська — зіткнулися в той фатальний понеділок.

Maxar Technologies
Розрив поверхні, спричинений одним із руйнівних землетрусів, що вразив Туреччину 6 лютого 2023 року, видно на зображеннях, зроблених супутниками спостереження за Землею американської компанії Maxar Technologies. Авторство зображення: Maxar Technologies

На одному з цих зображень із космосу поверхнева тріщина перетинає турецьке місто Нурдагі, де загинули тисячі людей під завалами будівель. Супутники Maxar також помітили розрив поблизу міста Тюркоглу, де тріщину видно на відстані кількох кілометрів. Це наслідок величезної енергії, яку вивільнила серія землетрусів магнітудою 7,8 та 7,5 балів за шкалою Ріхтера. 

Землетрус у Туреччині 6 лютого був найсильнішим за останні кілька десятиліть. Рятувальні операції тривають повільно, особливо на сирійському боці кордону, де надання допомоги ускладнюється багаторічною громадянською війною.

Раніше європейські супутники спостереження за Землею показали, що дві тріщини, які утворилися внаслідок двох головних поштовхів минулого тижня, є одними з найдовших, які геологи коли-небудь бачили, розповів професор Тім Райт, який очолює Британський центр спостереження та моделювання землетрусів, вулканів і тектоніки.

Довша тріщина, утворена першим та більш потужним землетрусом магнітудою 7,8 бала розтягнулась на 300 км на північний схід від північно-східного краю Середземного моря. Коротша тріщина довжиною 125 км, що утворилася другим, дещо слабшим поштовхом, проходить із заходу на схід, частково паралельно ділянці першої тріщини. Зображення показали, що в деяких частинах тріщини земля розійшлась у сторони на 5-30 метрів.

Раніше ми розповідали про те, чи варто в Україні боятися землетрусів.

За матеріалами Space

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine