Супутники Starlink досягли швидкості передачі даних в 42 петабайти на день

Проєкт SpaceX Starlink використовує провідну технологію для забезпечення високошвидкісного зв’язку в регіонах, де відсутній стійкий наземний інтернет. Лазери виявляються ключовим елементом для досягнення справжнього глобального покриття.

Starlink
Лазерна передача даних між супутниками Starlink на навколоземній орбіті. Ілюстрація: SpaceX

Інженер SpaceX Тревіс Браширс нещодавно розповів, що компанія використовує лазерні технології інтернет-зв’язку для пересилання понад 42 петабайт даних для клієнтів на день. Виступаючи на SPIE Photonics West, заході у Сан-Франциско, присвяченому проривам в оптиці та світлових технологіях, Браширс поділився деякими цікавими подробицями про можливості Starlink ефективно передавати інтернет із космосу.

За словами інженера SpaceX, супутники Starlink використовують 9000 лазерних променів для обміну даними щодня. Ця технологія дозволяє передавати 42 млн Гб реальних інтернет-даних.

Основна інтернет-послуга Starlink здебільшого використовує радіохвильові з’єднання для забезпечення клієнтів наземним зв’язком. Водночас лазерне з’єднання використовується для передачі даних між супутниками, які перебувають на відстані понад 5400 км один від одного. Лазерна система дозволяє зменшити затримку та покращити глобальне покриття, і вона може підтримувати стабільне з’єднання на швидкості 100 Гбіт/с. Лазери створюють сітчасту мережу в космосі та є важливими для отримання даних у зонах по всьому світу, де немає наземних станцій SpaceX, наприклад, в Антарктиді.

Браширс заявив, що система є дуже надійною, забезпечуючи стабільний зв’язок, в той час як тисячі супутників Starlink перебувають на орбіті Землі. Супутниковий флот SpaceX формує близько 266 141 лазерних з’єднань на день, але деякі можуть тривати тижнями й досягати пікових швидкостей передачі даних у 200 Гбіт/с.

Браширс також вказав, що лазерна система, що використовується на супутниках Starlink, базується на конструкції Generation 3. Однак ця технологія недавно була модернізована до Generation 4, що прискорить виробництво супутників та знизить витрати. Компанія також працює над стійким бізнесом, проєктуючи всі компоненти так, щоб вони не засмічували низьку навколоземну орбіту та повністю згорали під час входження в атмосферу планети.

Раніше ми розповідали про те, чи може росія відрізати Україну від супутникового зв’язку.

За матеріалами techspot.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine