У Starlink з’явився тариф з інтернетом на швидкості 10 Гбіт/с за 1,25 млн доларів

Starlink від SpaceX на прикладі України довів, що він забезпечує надійний та швидкий інтернет-зв’язок через супутникову мережу. Але компанія активно розвивається і розширює можливості свого сервісу. Вона оголосила про нову програму під назвою Community Gateways, яка пропонує космічний інтернет на рівні оптоволоконного за швидкістю. Це звучить приголомшливо. Але що ще більше вражає, так це ціна. Для підключення до Starlink Community Gateways абонент має зробити одноразовий внесок у розмірі 1,25 млн доларів та сплачувати 75 тис. на місяць за кожен гігабіт швидкості.

Антени Starlink Community Gateways
Антени Starlink Community Gateways

Starlink запевняє, що Community Gateways здатні забезпечити швидкість завантаження та вивантаження до 10 Гбіт/с і затримку менш ніж 99 мс. Компанія орієнтує нову програму на інтернет-провайдерів, які хочуть надавати послуги клієнтам у віддалених районах, де надшвидкий супутниковий інтернет може бути дешевшою альтернативою, ніж прокладання оптоволоконних кабелів. За задумом, регіональні провайдери будуть під’єднуватися до Community Gateways, які потім розподілятимуть інтернет між будинками, підприємствами та органами влади, забезпечуючи місцевий фіксований бездротовий і мобільний зв’язок.

Starlink Community Gateways
Схема Starlink Community Gateways

Starlink уже має свій перший Community Gateways на Алясці, на віддаленому острові Уналаска. Підключення здатне забезпечити 10 Гбіт/с висхідної та низхідної пропускної здатності, чого достатньо для обслуговування тисяч клієнтів. Компанія запевняє, що таке під’єднання працює з коефіцієнтом безвідмовної роботи понад 99%.

Поки Starlink починає розгортати свою програму Community Gateway, паралельно планується запустити супутниковий стільниковий зв’язок. На початковому етапі послуга підтримуватиме лише текстові повідомлення, але компанія обіцяє додати підтримку голосу і даних, а також IOT (інтернет речей) у 2025 році. Послуга Direct to Cell буде доступна для абонентів T-Mobile в США, Optus в Австралії, Rogers в Канаді, One NZ у Новій Зеландії, KDDI в Японії та SALT у Швейцарії.

Перші встановлені антени Starlink Community Gateways на Алясці
Перші встановлені антени Starlink Community Gateways на Алясці. Фото: SpaceX

Утім, конкуренти також розпочинають свою боротьбу за клієнтів. Amazon планує розгорнути свій супутниковий інтернет Project Kuiper уже цьогоріч. Першим з лінійки супутникового інтернету компанії буде стандартний термінал, який зможе розвивати швидкість 100–400 Мбіт/с і коштуватиме менш ніж 400 доларів, а для підприємств буде окремий тариф із швидкістю 1 Гбіт/с.

Раніше ми повідомляли про те, що українці платять за Starlink більше, ніж решта Європи.

За матеріалами starlinkinternet.info

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine