Створена карта покладів води на Місяці

Дослідники з NASA створили нову карту, що демонструє можливі поклади води поблизу південного полюса Місяця. Для цього вони скористалися даними, отриманими стратосферною обсерваторією SOFIA, яка нещодавно «пішла на пенсію».

Наявні у вчених дані свідчать про те, що Місяць може містити значні запаси води у вигляді фракцій водяного льоду, які містяться в його реголіті. Вважається, що їх основна маса міститься на дні вічно затінених кратерів, розташованих поблизу південного полюса Місяця.

Питання точної ідентифікації покладів місячного льоду відіграє важливу роль для космічних агентств. Вони могли б стати цінною підмогою для мешканців майбутніх місячних поселень.

Щоб скласти карту їхнього розподілу, вчені зосередилися на вивченні відбитого від місячної поверхні інфрачервоного випромінювання. У цьому їм допомогла стратосферна обсерваторія SOFIA. Робоча висота її польоту становила 13 — 14 км. Це вище основної маси водяної пари в земній атмосфері, що поглинає інфрачервоне випромінювання. Завдяки цьому обсерваторії було доступно близько 85% цього спектрального діапазону.

Один із фрагментів карти, складеної обсерваторією SOFIA, що демонструє розташування покладів водяного льоду на Місяці. Джерело: NASA’s Goddard Space Flight Center Scientific Visualization Studio/Ernie Wright

Під час подальшого аналізу даних дослідники зуміли скласти карту. Вона охоплює приблизно четверту частину видимої сторони Місяця в районі від 60° пд. ш. до південного полюса. Кольори на карті відповідають концентрації льоду. Її найбільші показники корелюють із тіньовими ділянками місячної поверхні.

За словами вчених, дані SOFIA допоможуть краще розібратися в механізмах, що забезпечували процес накопичення води на Місяці. Також вони допоможуть у пошуку місць для посадки майбутніх експедицій за програмою Artemis.

Нагадаємо, що обсерваторія SOFIA здійснила свій останній політ у вересні 2022 року.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine