NASA назве імена учасників місії Artemis II у квітні

3 квітня NASA назве імена трьох американських та одного канадського астронавта, які облетять Місяць у межах місії Artemis II. Про це повідомив глава організації Білл Нельсон.

План польоту місії Artemis II. Джерело: NASA

Місія Artemis II стане першим польотом людей до Місяця з 1972 року. У її межах корабель Orion облетить Місяць за траєкторією вільного повернення та потім повернеться на Землю. Екіпаж місії складатиметься з чотирьох астронавтів. Три з них представлятимуть NASA, четвертий — Канадське космічне агентство (воно отримало його за свій внесок у проєкт навколомісячної орбітальної станції Gateway).

Наразі запуск Artemis II запланований на листопад 2024 року. NASA вже активно працює над його підготовкою. Перший ступінь ракети SLS для цієї місії буде доставлений у Космічний центр ім. Кеннеді влітку. Фахівці також займаються підготовкою до повторного використання деяких компонентів капсули Orion, що облетіла Місяць у межах місії Artemis I. Серед них антени з фазованою решіткою, блок обробки зображень, приймачі GPS та інерціальні вимірювальні пристрої. Крім того, триває ремонт мобільної пускової платформи, яка зазнала пошкоджень під час пуску ракети SLS.

Що стосується місії Artemis III, під час якої американські астронавти збираються висадитися на південний полюс Місяця, то формально вона все ще запланована на 2025 рік. Але з дуже великою часткою ймовірності ця дата зміниться. Дуже багато залежатиме від швидкості введення в експлуатацію космічного корабля Starship, якому ще тільки належить здійснити свій перший орбітальний політ.

За матеріалами https://phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine