Дві компанії сумарно змогли зібрати 25 млн доларів на космічні розробки. Перша з них, Lunar Outpost, розробляє ровери-місяцеходи. Друга, AstroForge збирається видобувати корисні копалини на астероїдах.
Стартапи зібрали гроші на космічні проєкти
Попри побоювання щодо стану космічного ринку стартапи продовжують збирати гроші на нові місії. Одна із них, Lunar Outpost, змогла залучити 12 мільйонів доларів на розробку роверів для дослідження Місяця.
Компанія розробляє свій власний ровер Mobile Autonomous Prospecting Platform (MAPP), який має полетіти на Місяць вже у 2023 році. Другий місяцехід відправиться на наш супутник у 2024 році. Обидва вони будуть доправлені на місце за допомогою посадкових модулів Intuitive Machines IM-2.
Місяцеходи MAPP будуть відносно невеликими дослідницькими апаратами вагою в 10-20 кілограмів кожен. Однак Lunar Outpost збирається побудувати значно серйозніший апарат вагою у 100-200 кілограмів. Очікується, що він буде готовий у 2023 році.
Збір грошей виявився для компанії непростою справою. Крім залучення венчурних капіталістів їм довелося заробляти гроші і самим. Lunar Outpost розробила лінійку обладнання для моніторингу оточуючого середовища Canary і успішно її продає. Крім того, їм вдалося отримати фінансування від NASA.
AstroForge видобуватиме корисні копалини на астероїдах
Друга компанія, якій нещодавно вдалося зібрати чималу суму коштів називається AstroForge. Цей стартап збирається видобувати на астероїдах корисні копалини. Раніше такі проєкти вже неодноразово стартували, але ані за межі Земної орбіти, ані за початкове фінансування так і не вийшли.
Однак AstroForge пропонує новий підхід. Вже у 2023 вони збираються запустити супутник-куб, який імітуватиме астероїд. Наступний апарат компанії спробує сісти на нього та здійснити буріння матеріалу та видобути з нього метали платинової групи.
Що ж до першої реальної місії, то компанія збирається здійснити її вже за п’ять років. AstroForge врахували досвід попередників. Зібрані 13 мільйонів доларів будуть витрачені на створення невеликого і недорогого апарата.
За матеріалами: spacenews.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine