Канада відправить ровер на Місяць

Канада має намір відправити власний ровер на Місяць до 2026 року. Про це заявив міністр промисловості країни на пресконференції в Оттаві.

Компанія, яка розроблятиме перший в історії країни ровер і його наукове начиння, буде відібрана на конкурсі. Очікується, що NASA надасть технічну підтримку проєкту. Оскільки у Канади немає власних космічних носіїв, їй доведеться укласти контракт з якимось із пускових операторів.

Повний місяць. Джерело: Nicolas Lefaudeux

Варто зазначити, що Канада має намір взяти активну участь у програмі Artemis. Зокрема, вона побудує руку-маніпулятор Canadarm3 для навколомісячної станції Gateway, а також офіційно приєдналася до «Угод Артеміди». Це запропонований США набір базових принципів, якими мають керуватися всі держави, що займаються освоєнням Місяця.

Натомість Канадське космічне агентство отримало одне місце в місії Artemis II. В її рамках корабель Orion з чотирма астронавтами буде виведений на ретроградну орбіту навколо Місяця і після серії з кількох витків ляже на зворотний курс до Землі. Політ запланований на 2023 рік.

За матеріалами:  https://phys.org