Старт надрукованої на 3D-принтері ракети зупинили в останню хвилину

Старт першої у світі космічної ракети Terran 1, повністю надрукованої на 3D-принтері, мав відбутися у ніч з суботи на неділю. Однак за 45 секунд до пуску компанія Relativity Space зупинила його й оголосила, що дату нової спроби повідомить пізніше.

Terran 1 на стартовому майданчику
Terran 1 на стартовому майданчику. Джерело: Relativity Space

Старт Terran 1 скасовували

Перший старт ракети Terran 1 мав відбутися у суботу рівно о 23:00 за місцевим часом, або ж о шостій ранку неділі за Києвом. Саме цей строк встановила компанія Relativity Space, яка розробила цей носій після того, як перша спроба його запустити 8 березня була скасована за 70 секунд до старту через те, що температура палива у її верхньому ступені не відповідала вимогам.

Тоді фахівці запевняли, що принаймні за три дні її вдасться запустити. Однак у суботу спроби пуску знову були перервані через різні причини. Остання з них відбулася пізно ввечері. Тоді автоматика зупинила старт вже під час запуску рушіїв за 45 секунд до того, як носій мав відірватися від майданчика.

Що конкретно не так було з ракетою цього разу поки що не повідомляється. Але Relativity Space закликають слідкувати за їхніми повідомленнями, аби не пропустити цю подію.

Перша надрукована на 3D-принтері ракета

Пуск Terran 1 мав стати знаковою подією одразу з кількох причин. Насамперед через те, що це — перша ракета, переважна більшість деталей якої була надрукована на 3D-принтері. Таким чином Relativity Space намагалася значно знизити вартість пусків і зробити їх масовими.

За висоти у 33,5 м та діаметрі у 2,2 м Terran 1 є одним із найбільших у світі надрукованих на 3D-принтері об’єктів. Вона має виводити на орбіту вантаж у 1250 кг. І це була не межа, адже Relativity Space планує створити ще більший варіант ракети під назвою Terran R.

Не менш сенсаційними є і десять двигунів Aeon 1, які використовуються на двох її ступенях. Крім того, що вони теж виготовлені за допомогою 3D-принтерів, вони також цікаві паливом, яке у них використовується. Адже це перші метан-кисневі рушії, які будуть використовуватися у космосі.

При цьому слід зауважити, що Relativity Space користується чималим кредитом довіри. Вона ще не запустила жодної власної ракети, але при цьому вже має замовлення на виведення на орбіту космічного апарата.

Тож в інтересах компанії, аби перший старт, який буде демонстраційним і під час якого на орбіту не буде виводитися нічого, був максимально успішним.

За матеріалами Рhys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine