Надруковану на 3D-принтері ракету Terran 1 встановили на стартовий майданчик

Ракета Terran 1 від Relativity Space повністю зібрана та встановлена на стартовому майданчику перед дебютною місією. Особливість двоступеневої 33-метрової Terran 1 у тому, що 85% її конструкції було надруковано на 3D-принтері. Наразі ракета проходить фінальні наземні випробування перед польотом. Якщо ці випробування пройдуть за планом, ракета злетить уже цього місяця зі станції космічних сил на мисі Канаверал.

Relativity Space
Повністю зібрана ракета Terran 1 від Relativity Space на стартовому майданчику. Фото: Relativity Space

Дебютна місія Relativity має назву GLHF (скорочено від Good Luck Have Fun, що значить «удачі та веселощів»). Relativity Space називає своє творіння найбільшим об’єктом, надрукованим на 3D-принтері з усіх наявних, що намагалися здійснити орбітальний політ. У разі успіху компанія планує створити наступну ракету, що буде надрукована на 3D-принтері на 95%.

Що друкували на 3D-принтері?

Окрім корпусу, дев’ять двигунів Aeon на першому ступені ракети разом з двигуном Aeon Vac на другому також надруковані за допомогою 3D-друку. Вони використовуватимуть рідкий кисень, а також зріджений природний газ, що є рідкісною комбінацією у космічній галузі. Насправді ракета, що працює на природному газі, ще ніколи не досягала орбіти успішно.

Relativity Space
Тестування першого ступеня ракети Terran 1. Фото: Relativity Space

Якщо природний газ зарекомендує себе на низькій навколоземній орбіті, Relativity сподівається перенести технологію для підкорення Марса, оскільки цей двигун можна використовувати багаторазово. Також компанія планує перевести його з природного газу на метан.

Про Relativity Space

Тім Елліс і Джордан Нун заснували Relativity 2015 року після роботи у Blue Origin і SpaceX відповідно. За даними Relativity, Terran 1 може доставляти на навколоземну орбіту максимальне корисне навантаження вагою до 1250 кг. Вартість одного пуску оцінюється у 12 млн доларів.

У 2021 році компанія Relativity представила набагато потужніший і ефективніший Terran R, який матиме 66 м у висоту та 4,9 м у ширину. Ця більш потужна ракета зможе підняти в 25 разів більше маси корисного вантажу, ніж Terran 1, на низьку навколоземну орбіту. Terran R також буде повністю багаторазовим і готується до запуску 2024 року.

Раніше ми повідомляли про те, що на свій пуск у березні чекає ракета SpaceX Starship.

За матеріалами Space.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine