США вже наступного літа випробують гіперзвуковий безпілотник

Наступного літа у США планують провести тестовий політ літального апарата Dart AE. Це буде невеликий гіперзвуковий безпілотник, що розженеться до швидкості у сім разів більшої, ніж звук. Його призначення — продемонструвати можливості нових технологій.

Художнє уявлення про гіперзвуковий безпілотник
Художнє уявлення про гіперзвуковий безпілотник. Джерело: U.S. Air Force

Експериментальний гіперзвуковий безпілотник

Відділ оборонних інновацій США (DIU) оголосив, що гіперзвуковий безпілотник Dart AE буде готовий до випробувань уже наступного літа. На замовлення і за підтримки цієї організації його розробляє австралійська компанія Hypersonix Launch System.

Dart AE буде зовсім невеликим апаратом. Його довжина сягатиме лише 9 м, а вага — 300 кг. При цьому його реактивний двигун зможе розганяти цей безпілотник до швидкості у 7 М, тобто в сім разів швидше за звук. В реальних цифрах це буде понад 8600 км/год.

Головне розвідувальне управління Міністерства оборони США описує себе як організацію, орієнтовану на прискорення впровадження комерційних технологій і технологій подвійного призначення для розв’язання оперативних завдань на високій швидкості та в широких масштабах. Відповідно і Dart AE позиціюється як чисто випробувальний літальний апарат, який має показати принципові можливості нових технологій.

Військове та цивільне призначення

Проте це — не єдиний проєкт, який курує Головне управління американської розвідки. Воно розгорнуло проєкт «Можливості тестування високочастотних випробувань» (HyCAT), завдяки якому комерційні компанії можуть розробляти багаторазові й недорогі гіперзвукові апарати.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №5 (180) 2020

До товару

Стосовно гіперзвукового безпілотника ніколи не можна бути впевненим щодо його призначення. Адже він літає не тільки швидко, а й високо, де спротив атмосфери стає меншим. Тобто фактично він є модифікацією суборбітального космічного апарата.

Проте військові мають свій погляд на його застосування. Наприклад, якщо такий апарат несе на собі заряд вибухівки у кілька десятків, а то і сотень кілограмів, то перетворюється на гіперзвукову ракету, проти якої майже безсилі сучасні системи ППО. США дуже занепокоєні тим, що першість у розробці подібної зброї може дістатися не їм.

Компанії Fenix Space, Inc. (розташована в Сан-Бернардіно, штат Каліфорнія) та Rocket Lab (Лонг-Біч, штат Каліфорнія) вже отримали від DIU контракти на багаторазову платформу для буксирування і ракету HASTE (Hypersonic Accelerator Suborbital Test Electron), відповідно.

Але і якщо просто розмістити на літальному апараті апаратуру для фото та відеозйомки чи SAR-радарами, це теж може неабияк вплинути на хід бойових дій. Гіперзвуковий безпілотник, що летить на великій висоті, вкрай важко збити зенітними ракетами. А сам він бачить усю техніку на поверхні майже так само добре, як і супутник на орбіті.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів