США готуються запропонувати резолюцію про заборону протисупутникової зброї

США готуються вже цього місяця запропонувати в ООН резолюцію про повну заборону протисупутникової зброї. Вони проводять зустрічі, аби забезпечити підтримку іншими країнами.

Резолюція ООН про заборону протисупутникової зброї
США готують резолюцію ООН. Джерело: UN Photo/Rick Bajornas

Резолюція ООН про заборону протисупутникової зброї

Сполучені Штати оголосили, що ще до кінця цього місяця представлять в ООН резолюцію про повну заборону протисупутникової зброї. Про це на засіданні Національної космічної ради 9 вересня оголосила віцепрезидентка США Камала Гарріс.

Випробування росіянами протисупутникової зброї восени 2021 року викликало значне занепокоєння щодо безпеки цивільної орбітальної інфраструктури через велику кількість уламків, що утворилися.

З початком вторгнення росії в Україну побоювання, що чиїсь варварські дії зроблять мирне освоєння орбіти неможливим, посилилися. Тому у квітні 2022 року Сполучені Штати заявили про відмову від власної протисупутникової зброї та закликали весь світ зробити те саме.

Однак консультації щодо оформлення цієї заборони тривали всі наступні місяці. Зокрема, 24 серпня було оголошено, що США розглядають два можливі шляхи: резолюція ООН чи угода, обов’язкова до виконання, яку зможуть в індивідуальному порядку підписати всі країни.

Протистояння на міжнародній арені

Головними супротивниками цієї угоди є росія та Китай. Те, що США обрали варіант із резолюцією ООН, свідчить, що вони не бачать можливості, щоб у найближчому майбутньому ці країни могли б відмовитися від протисупутникової зброї добровільно.

Звичайно, Китай та росія будуть пручатися як ухваленню цієї резолюції, так і її виконанню. Саме тому офіційні особи США проводять перемовини з представниками інших країн щодо її підтримки. Якщо навіть авторитарні режими відмовляться її виконувати, вільний світ матиме змогу використовувати це рішення для тиску на них.

Крім того, США активізували свої зусилля щодо Угод Артеміди, учасником яких є й Україна. Вже цього місяця всі учасники зустрінуться під час Міжнародного конгресу астронавтики у Парижі. Вони зможуть обговорити комерційні та наукові перспективи.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада