Співпраця росії та Китаю у супутникових технологіях становить загрозу для України

Росія та Китай активно співпрацюють щодо розвитку мереж 5G та супутникових технологій глобального позиціювання. Ця діяльність може спричинити чимало проблем для української армії на полі бою.

Співпраця  ГЛОНАСС та Beidou може створити проблеми для України
Співпраця ГЛОНАСС та Beidou може створити проблеми для України. Джерело: www.ixbt.com

Співпраця у сфері 5G

1 березня Королівський інститут об’єднаних служб, розташований у Лондоні, опублікував доповідь, у якій йдеться про співпрацю росії та Китаю у сфері інформаційних технологій. Як повідомляють фахівці, вона стосується розвитку мереж 5G та супутникової навігації. І все це напряму стосується України.

Ні для кого не секрет, що КНР відмовилася засуджувати широкомасштабне вторгнення в Україну, яке відбулося у лютому 2022 року. І в той час, коли інші держави усіляко обривають економічні зв’язки з країною-агресоркою, Китай їх нарощує, чим допомагає росії.

Але в цьому випадку мова не тільки про фінансову підтримку. У своїй війні проти України росія все активніше використовує безпілотники та обмін оперативною інформацією через комп’ютерні мережі. Обсяги даних весь час зростають, і для їхнього передавання добре підходять мережі 5G.

Саме їх і домовилися разом розвивати китайський виробник Huawei та російські мобільні оператори МТС та Білайн. За словами британських експертів, росія має певні проблеми з введенням в експлуатацію цих технологій, проте вони вже зараз допомагають їй.

Російсько-китайська система супутникового позиціювання

Не меншу загрозу безпеці України автори доповіді вбачають і у співпраці росії та Китаю у сфері супутникових технологій. Обидві країни мають власні системи навігації, що спираються на сигнали апаратів з орбіти. У росії це ГЛОНАСС, у Китаю — Beidou.

Обидві системи трохи поступаються GPS, однак країни активно працюють над їхнім вдосконаленням. Зокрема і шляхом взаємної інтеграції. Угода про це була укладена ще у 2018 році. А у 2022-му дві країни домовилися, що збудують на території одна одної по три потужні станції для приймання та підтримки сигналів від супутників.

Таким чином на території росії невдовзі мають з’явитися три центри, які дозволять використовувати усі навігаційні пристрої, здатні приймати сигнали від супутників Beidou набагато ефективніше, ніж зараз.

Для України важливим є те, що один із цих центрів буде розташований в Обнінську Калузької області. Росія активно використовує ГЛОНАСС для наведення своїх ракет на об’єкти на території України. Цілком можливо, що у майбутньому через застосування Beidou вони зможуть використовувати їх ефективніше.

За матеріалами www.rferl.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії