SpinLaunch запустила супутник «пострілом гармати» з прискоренням 10000G

SpinLaunch довів, що супутники здатні пережити постріл із «космічної гармати». Каліфорнійський стартап, який розробляє унікальну систему запуску, протестував старт невеликого супутника під дією екстремальних гравітаційних сил, щоб перевірити, чи витримає він прискорення до 10000G.

SpinLaunch
Пускова установка SpinLaunch

Успішний тест став важливою віхою для SpinLaunch, що прагне створити відцентрову систему запуску, здатну доставляти невеликі супутники на низьку навколоземну орбіту. Під час демонстрації в лабораторії компанія вперше випробувала прототип супутника 1U CubeSat із посиленими компонентами корпусу.

«Для потенційних замовників це тестування стало інженерним прикладом, що допомагає розробляти супутники для нашої системи», — пояснив Сев Сандомирський, директор супутникових програм SpinLaunch.

Тестування провели у співпраці з програмою CubeSat Портлендського державного університету. Інженери SpinLaunch внесли незначні зміни в конструкцію супутника: модифікували батареї для кращої стійкості та замінили алюміній 6061 на міцніший 7075. Також посилили частини друкованих плат для мінімізації навантаження на чутливі елементи. За словами Сандомирського, ці зміни зробили супутник сумісним з умовами запуску кінетичної центрифуги.

На подив, 1U CubeSat потребував лише мінімальних модифікацій, щоб витримати екстремальні навантаження. «Багато сучасних супутників уже здатні витримувати такі умови», — зазначив Сандомирський. Компанія визнає, що не всі компоненти підходять для таких умов. Однак ті, які підходять до їхньої системи запуску, можуть успішно пережити старт та використовуватися на навколоземній орбіті.

Про стартап SpinLaunch

SpinLaunch, заснована у 2014 році, розробляє екологічний і доступний спосіб запуску в космос. Її концепція базується на кінетичній системі, що використовує гігантську центрифугу для катапультування вантажів на стратосферу. Далі подорож завершує рушійна установка. Ця технологія дозволяє знизити витрати на запуск у 10 разів і скоротити використання палива на 70% у порівнянні з традиційними ракетами.

SpinLaunch поступово втілює свої амбітні плани. У 2021 році компанія успішно випробувала суборбітальний прискорювач A-33 у Нью-Мексико, піднявши снаряд на 7,6 км у висоту. У 2022 році SpinLaunch запустила демонстраційні вантажі для NASA, Airbus, Корнелльського університету та Outpost Space. Генеральний директор компанії Девід Ренн зазначив, що їхня система здатна знизити витрати, збільшити частоту запусків і відкрити нові можливості для супутникових мереж.

Нещодавно стартап залучив 11,5 млн доларів на розвиток технології та подальші випробування. Це допоможе компанії ще більше наблизитися до революції в космічній галузі.

Раніше ми повідомляли про те, як SpinLaunch здійснила перший нешкідливий пуск ракети.

За матеріалами gizmodo.com

Новини інших медіа
Загадка мертвої галактики: швидкий радіосплеск збентежив астрономів
Загадковий навколоземний астероїд виявився шматком Місяця
У 3,5 раза ближче за Меркурій: обсерваторія SOHO показала рандеву комети із Сонцем
Планетарний локдаун: чи вплинула пандемія COVID-19 на температуру Місяця?
Ракети NASA пролетять крізь полярне сяйво
Blue Ghost показав який вигляд має сонячне затемнення в космосі
На далекій екзопланеті дмуть надзвукові вітри
Лебедина пісня C/2024 G3 (ATLAS): «привид» комети прикрасив небо над Атакамою
Китай хоче використати лазери для енергопостачання місячних місій
Супутниковий звʼязок 2025: коли стане доступним на смартфонах та скільки коштуватиме