Космічна гармата SpinLaunch запустила супутник на висоту 7,6 км 

NASA незабаром виводитиме свої супутники на низьку навколоземну орбіту завдяки укладеному партнерству зі стартапом, який працює над гігантською космічною гарматою SpinLaunch, що нагадує центрифугу. Недавно були завершені десять успішних випробувань суборбітального кінетичного прискорювача. Під час останньої демонстрації гармата підняла у небо корисний вантаж для NASA, Airbus, Корнелльського університету та інших. 

Запуск корисного вантажу за допомогою гармати SpinLaunch
Запуск корисного вантажу за допомогою гармати SpinLaunch

Під час випробувань наприкінці вересня з бази Spaceport America, розташованої у пустелі Хорнада-дель-Муерто в Нью-Мексико, космічна гармата стартапу запустила капсулу з корисним вантажем, зокрема фотокамеру, у небо на висоту 7600 м. Ця демонстрація допомогла проілюструвати те, як альтернативна технологія запуску може відправляти супутники та інші об’єкти на низьку навколоземну орбіту або за її межі дешевим та екологічно чистим способом. 

Тести також показують, що корисне навантаження для клієнтів SpinLaunch може витримувати величезні сили перевантаження безпосередньо перед самим запуском — до 10 000 G. Звичайно, жодна жива істота не здатна витримати такі навантаження, тому запуски використовуватимуться виключно для штучних супутників. Демонстраційний політ довів, що речі у капсулі на момент старту лишились неушкодженими, зазначається у пресрелізі SpinLaunch.  

Хоча технологія компанії, очевидно, все ще не готова запускати важчі корисні вантажі чи супутники, стартап SpinLaunch зробив багато для покращення технології з моменту свого заснування в 2014 році, а за рік після побудови центрифуга змогла відправити перший корисний вантаж у небо

Раніше ми повідомляли про те, що Vast Space створить станцію зі штучною гравітацією

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі! 

Приєднуйтесь:https://t. me/ustmagazine