SpaceX замінить теплозахисний екран місії Crew-5

NASA та компанія SpaceX вирішили замінити теплозахисний екран корабля Crew Dragon, який буде долучений до місії Crew-5. Це сталося після того, як один з його компонентів не пройшов приймальні випробування через виробничий дефект.

Теплозащитный экран Crew Dragon
Теплозахисний екран капсули Crew Dragon, що повернулася з космосу. Джерело: NASA/Aubrey Gemignani

Crew Dragon оснащений чотириметровим теплозахисним екраном, зробленим із композитних матеріалів. Він має конструкцію, що відокремлюється. Це дозволяє «перекидати» екрани між різними космічними кораблями.

Повідомляється, що дефект був виявлений під час тесту, який імітував навантаження, котрих зазнають компоненти щита під час приводнення. Після цього NASA та SpaceX вирішили замінити його на інший екран, який вже у виробництві.

Варто зазначити, що повідомлення про заміну екрана було зроблене NASA в межах відповіді на ствердження сайту Space Explored про витік палива та небезпечне зношування теплозахисного екрана місії Axiom-1. Аерокосмічна адміністрація заявила, що ці чутки не відповідають дійсності.

Наразі невідомо, чи вплине заміна екрана на дату запуску місії Crew-5. Поки що цей політ запланований на вересень 2022 року. Метою місія є доставлення на МКС чотирьох учасників 68-ї довготривалої експедиції.

Нагадаємо, що недавно виповнилося десять років із дня першого польоту корабля Dragon до МКС.

За матеріалами https://spaceflightnow.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine